رضا شهابی به دادسرای اوین احضار شد

رضا شهابی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد دوشنبه ۲۹ مهر در دادسرای اوین مورد بازجویی قرار گرفت.

به نوشته کانال تلگرامی «سندیکای کارگران شرکت واحد»، بازجویی رضا شهابی با پرونده جدیدی مرتبط است که برای این فعال کارگری در شعبه دوم دادسرای امنیت اوین گشوده شده است.

بنا بر این گزارش، محمد نصیرپور، بازپرس شعبه دوم دادسرای اوین جرم رضا شهابی را «فعالیت‌های سندیکایی» عنوان کرده و افزوده است سایر فعالان سندیکایی نیز احضار خواهند شد.

اعضا و فعالان سندیکای کارگران شرکت واحد بارها در ارتباط با فعالیت‌های صنفی خود و به جرم ایجاد سندیکا و فعالیت در آن تحت تعقیب قرار گرفته و بازداشت شده‌اند.

رضا شهابی فعال شناخته شده سندیکایی آخرین بار ۱۱ اردیبهشت در تجمع روز جهانی کارگر مقابل مجلس دستگیر شده و ۱۷ اردیبهشت با قرار کفالت آزاد شد.

او در اواخر اردیبهشت به دعوت سندیکای کارگری فرانسوی «ث ژ ت» برای شرکت در کنگره این سندیکا به فرانسه رفت. او طی سخنانی در این کنگره سرکوب فعالان کارگری و تشکل‌های مستقل کارگری در ایران را محکوم و از خواست ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری دفاع کرد و از جمله گفت: «امروزه مسئله داشتن تشکل‌های مستقل کارگری در ایران به امری فوری تبدیل شده است و مورد توجه پیشروان کارگران قرار گرفته است ولی حاکمیت ایران هرگونه اقدام کارگران برای تشکل یابی را مورد حمله و سرکوب قرار می‌دهد».

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هجده − پانزده =