افزایش آزار و اذیت بر خانواده سپیده قلیان

سپیده قلیان فعال کارگری و از متهمان پرونده نیشکر هفت‌تپه که در زندان قرچک ورامین زندانی است، از ۲۸ مهر در اعتراض به فشارهای مستمر به خانواده خود دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

قلیان در یک پیام صوتی که شاهد علوی، روزنامه‌نگار منتشر کرده،‌ می‌گوید: «من از روز یکشنبه، دست از خوردن غذا و آب کشیده‌ام. دست از آزار من و خانواده‌ام برنمی‌دارند. خسته شده‌ام. مگر من چه قدر توان دارم؟ می‌خواهم هیاتی از قوه قضائیه برای بررسی وضعیت زندان قرچک بیایند».

کمپین دفاع از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه که سه روز پیش این خبر را منتشر و سپس تکذیب کرد در خبری که امروز پنجشنبه دوم آبان در کانال تلگرامی خود منتشر کرد در این باره نوشت که «به دلیل محدودیت‌های تماس از زندان، و فشار و تهدید بی سابقه بر خانواده‌ی وی، در این چند روز اخبار ضد و نقیضی در این باره منتشر شده است.» در همین روزها خبری نیز درباره دستگیری سمانه خواهر سپیده قلیان انتشار یافت که توسط خانواده او تکذیب شد.

گفته می‌شود دستگاه‌های امنیتی برای پوشیده نگه داشتن خبر اعتصاب غذای سپیده قلیان اعمال فشار بر خانواده او را افزایش داده‌اند. سپیده قلیان به دلیل حمایت از کارگران نیشکرهفت‌تپه خوزستان، در آبان ماه سال ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در ۲۷ آذر ماه سال گذشته با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شد. او پس از آزادی در واکنش به پخش فیلم اعترافات اجباری خود از صدا و سیما که تحت عنوان «طراحی سوخته» پخش شد، اقدام به افشاگری درباره شکنجه‌ها و فشارهایی کرد که در طی دوران بازداشت برای اخذ اعترافات اجباری از سوی نیروهای امنیتی به او وارد شده بود. قلیان مجددا در ۳۰ دی سال گذشته بازداشت شد. او در مرداد نیز در اعتراض به شرایط زندان دست به اعتصاب غذا زده بود.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نوزده − 2 =