رضا بدیعی در نشست سراسری گذار؛ اهمیت فعالیت‌های کنشگران در ایران برای رسیدن به دموکراسی

رضا بدیعی، فعال سیاسی با سابقه و مدیریت سامانه گذار، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۲۷ اکتبر ۲۰۱۹ (۵ آبان‌ماه ۱۳۹۸) از اهمیت کوشش فعالان در ایران برای گذار به دموکراسی گفت و اینکه راه گذر از این استبداد در دستان خارجی‌ها نیست.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی در روز یک‌شنبه ۲۷ اکتبر ۲۰۱۹ (۵ آبان‌ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

رضا بدیعی در بخشی از این نشست سراسری در خصوص فعالیت‌های سامانه گذار صحبت کرد و شرح داد که چرا گذار از استبداد اسلامی ضرورت دارد و معنای آن چیست.

این فعال سیاسی گفت: «ساختار سیاسی هر کشوری که منطبق بر استبداد باشد، بحران در آن منطقه اجتناب ناپذیر است و این بحران حل نخواهد شد مگر اینکه مستبدین قدرت را به مردم واگذار کنند.»

آقای بدیعی مدیریت گذار در میان صحبت‌هایش تاکید کرد که گذار از این استبداد حاکم بر ایران تنها به طریق خود مردم کشور صورت می‌گیرد و قدرت‌های خارجی برای ایران دموکراسی به ارمغان نخواهند آورد.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل صوتی مرتبط با صحبت‌های رضا بدیعی در جریان نشست سراسری گذار یک‌شنبه ۲۷ اکتبر ۲۰۱۹ (۵ آبان‌ماه ۱۳۹۸) آمده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهارده − پنج =