با تودیع قرار وثیقه؛ ۳ کارگر آذرآب اراک آزاد شدند

تصویر آرشیو

دوشنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۸، جواد صابری، رئیس شورای اسلامی کار آذرآب اراک از آزادی ۳ کارگر بازداشت شده این واحد صنفی با تودیع قرار وثیقه خبر داد.

در جریان اعتراضات صنفی در این شرکت صنعتی ۴۲ نفر از کارگران این واحد از روز ۲۸ مهرماه در بازداشت بسر می‌بردند که ۳۹ نفر آنها در روزای گذشته با قرار وثیقه آزاد شده بودند.

جواد صابری در گفتگو با فارس تصریح کرد: «در تجمع کارگران آذرآب ۲۱ نفر بازداشت شدند و ۲۰ نفر نیز به صورت خودمعرف در روزهای پس از تجمع بازداشت شده بودند که اواخر هفته گذشته ۳۹ نفر آنها آزاد شده‌ و سه نفر دیگر در بازداشت بودند که آن سه نفر نیز به قید وثیقه آزاد شدند.»

وی با اشاره به اینکه یک نفر از کارگران نیز روز شنبه خود را به پلیس امنیت معرفی کرده است، افزود: «کارگران بازداشتی آذرآب در اعتراض ۲۸ مهرماه در مجموع ۴۲ نفر بودند. با توجه به نوع جرم تعیین شده برای کارگران نوع ضمانت آزادی از سوی مسئولان مربوطه مشخص شده است».

روز ۲۸ مهرماه ۱۳۹۸ جمعی از کارگران واحد صنعتی آذرآب اراک، در مسیر ریل راه‌آهن شمال به جنوب این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند و خواهان تعیین تکلیف وضعیت سهام‌داری شرکت و دریافت معوقات مزدی‌شان شدند. در جریان این تجمع مأموران نیروهای انتظامی با کارگران درگیر شده و معترضان را مورد ضرب و شتم قرار دادند. ۲۱ تن از کارگران این واحد صنعتی در جریان تجمعات اعتراضی ۲۸ مهر ماه که با دخالت نیروهای پلیس به خشونت کشیده شد، بازداشت شده بودند و ۲۱ کارگر دیگر طی روزهای بعد در پی احضار به پلیس امنیت بازداشت شدند.

۲۹ مهرماه ۱۳۹۸ دادستان اراک با تائید خبر بازداشت کارگران، حضور آنها در تجمع را مصداق «اخلال در نظم عمومی اعلام کرده بود.

مهمترین خواسته کارگران آذرآب «تعیین تکلیف سهامداری»، «پرداخت معوقات حقوق از تیرماه سال جاری» و «روشن شدن تکلیف قرارداد کاری»؛ «نبود منابع برای پرداخت پاداش و تسویه حساب بازنشستگان» اعلام شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

19 − 9 =