حملات تروریستی در افغانستان ۲۸ کشته و زخمی برجا گذاشت

در سه حمله تروریستی جداگانه در افغانستان شانزده تن کشته و ۱۲ تن مجروح شدند. نه تن از کشته شدگان کودکان دانش‌آموز ۹ تا ۱۲ ساله بودند که در مسیر مدرسه جان خود را از دست دادند. مقام‌های دولتی و پلیس طالبان را مسئول هر سه عملیات که با مین جاسازی شده صورت گرفت، می‌دانند. طالبان تا به حال به این سه اقدام تروریستی واکنشی نشان نداده است.

به گزارش روزنامه هشت صبح افغانستان، صبح شنبه ۱۱ آبان انفجار یک مین جاسازی شده در مسیر دانش‌آموزان روستای «طاهری» در ولسوالی «درقد» ولایت تخار جان ۹ دانش‌آموز که در مسیر مدرسه در حرکت بودند را گرفت. یک دانش‌آموز دیگر نیز در جریان این حادثه مجروح شده است.

خلیل اسیر، سخنگوی پلیس تخار طالبان را مسئول این حمله تروریستی خواند. گروه طالبان اما تا به حال به این حادثه تروریستی واکنشی نشان نداده است.

ولسوالی درقد در شمال‌شرق ولایت تخار در خط مرزی افغانستان و تاجیکستان، در ساحل دریای آمو که مرز مشترک دو کشور را تشکیل می‌دهد، واقع شده است.  وزارت دفاع ملی در سوم آبان اعلام کرد که این منطقه از وجود گروه طالبان پاک‌سازی شده است.

در یک انفجار دیگر در که در یک نهر آب در نزدیکی ایستگاه پلیس شهر «پلخمری»، مرکز ولایت بغلان رخ داد، ۱۱ تن مجروح شدند.

جاوید بشارت، سخنگوی پلیس بغلان هم مسئولیت این حمله را متوجه گروه طالبان دانست. او گفت که یک مین جاسازی شده در نهر آب نزدیک مرکز پلیس پلخمری منفجر شده است.

به گفته او ۹ تن از مجروح شدگان غیرنظامی و دو تن هم از ماموران پلیس هستند.

سومین انفجار نیز به همان شکل مین جاسازی شده در روستای «سلطانی» ولسوالی «سر روضه» ولایت «پکتیکا» رخ داد. در جریان این حادثه تروریستی نیز هفت تن جان خود را از دست دادند که چهار تن آنان عضو یک خانواده بودند.

زیارخان یاد، سخنگوی والی پکتیکا به روزنامه هشت صبح گفت که یک مین کنار جاده‌ای از سوی گروه طالبان جاسازی شده بود خودروی غیرنظامیان را هدف قرارداد.

منبع: رادیو زمانه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو × 5 =