کارگران شهرداری رشت معوقات مزدی چندین ماهه دارند

عضو شورای شهر رشت از ۲ تا ۴ ماه معوقات مزدی حدود ۴ هزار کارگر شاغل در شهرداری رشت و سازمان‌های وابسته به آن خبر داد.

محمدحسن علیپور، با بیان اینکه مشکلات و چالش‌های شهرداری رشت ریشه در گذشته دارد و ما به دنبال راه‌حلی هستیم که بتوانیم مطالبات کارگران را پرداخت کنیم، گفت: “شهرداری رشت کمبود منابع مالی دارد و در حال حاضر حدود ۳۶۰ میلیارد تومان از نهادهای دولتی طلبکار است”.

وی افزود: “اگر شهردار بتواند با همکاری مسئولان استانی و شهرستانی مطالبات معوقه خود را از نهادهای مختلف دولتی وصول کند مشکلات مالی شهرداری در نتیجه مشکل تعویق حقوق کارگران نیز مرتفع خواهد شد”.

علیپور با بیان اینکه در مجموعه شهرداری حدود ۴ هزار نفر شاغلند، افزود: “کارگران قرارداد مستقیم شهرداری ۲ ماه طلب مزدی دارند و مابقی کارگران که تحت مسئولیت پیمانکارند، مطالبات مزدی آنها به ۴ ماه می‌رسد”.

این عضو شورای شهر رشت بیان داشت: “شهرداری هر ماه مبلغی حدود ۲۱ میلیارد تومان بابت دستمزد کارگران و کارکنان خود نیاز دارد ولی متاسفانه درآمد ماهانه شهرداری رشت به اندازه‌ای نیست که این پول بتواند جوابگوی حقوق جاری کارگران باشد”.

علیپور در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر اینکه شهرداری رشت نیروی کار مازاد دارد، گفت: “از قرار معلوم در گذشته هیچ نظارتی برای جذب نیروی کار در شهرداری رشت نبوده و به همین دلیل این نیروها در ابتدا به صورت پروژه‌ای و بعد به مرور به صورت قراردادی جذب شهرداری شده‌اند”.

منبع: هرانا

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

بیست − شش =