فراسوی گذار به سوی دموکراسی و داد؛ یدی بلدی: “جامعه ما با آغوش باز با دموکراسی خواهی مواجه شده است”- بخش دوم

فراسو دریچه‌ای است برای رساندن صدای کنشگران مدنی که امکان بیان نظرات آن‌ها در ایران وجود ندارد و توسط مجموعه گذار «سامانه دموکراسی و داد» شنبه هر هفته با مدیریت رضا بدیعی اجرا می‌شود.

یدی بلدی، جامعه شناس و کنشگر سیاسی، مهمان برنامه فراسوی روز شنبه ۲ نوامبر ۲۰۱۹ (۱۱ آبان‌ماه ۱۳۹۸) است که گفته‌های وی در چند بخش منتشر شد.

یدی بلدی در بخش اول این برنامه بر اتحاد اپوزیسیون برای رسیدن به دموکراسی تاکید کرد و گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته ارائه داد.

این فعال سیاسی در بخش دوم برنامه فراسو از دموکراسی، داد، عدالت اجتماعی و استقلال به عنوان مضمون اصلی مبارزه برای دموکراسی یاد کرد و در این خصوص توضیح داد: «در خاورمیانه به عنوان نمونه در عراق و لبنان طی روزهای اخیر شاهد هستیم که هیچ‌کدام از خواسته‌های مردم بر مبنای مذهب نیست و موضوع قومیت و مذهب از مطالبات مردم جدا شده و همین جریان بر مطالبات آینده ایران نیز تاثیر خواهد گذاشت.»

آقای بلدی همچنین در بخشی از صحبت‌هایش اضافه کرد: «جامعه ما روز به روز با آغوش باز و با استقبال بیشتری با دموکراسی خواهی مواجه خواهد شد و در شرایط کنونی خواسته همه ما هم باید همین باشد.»

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش دوم گفته‌های یداله بلدی آمده‌است:

.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

18 − 15 =