«بترسید از کسانی که چیزی برای از دست دادن ندارند»

صدیقه مالکی فرد، همسر سید هاشم خواستار معلم بازنشسته و از امضاکنندگان بیانیه موسوم به «بیانیه ۱۴ نفر» و از اعضای کانون صنفی معلمان ایران در یادداشتی، گزارشی از مراجعه خود به دادگاه انقلاب مشهد ارائه کرده و آخرین وضعیت بازداشت شدگان این بیانیه را شرح داده است.

متن این یادداشت را در ادامه بخوانید.

روزنامه ها را فله ای بستید دهان منتقدین و معترضین را بستید و ایران و ایرانی را به خاک سیاه نشاندید. ما انقلاب کردیم که بتوانیم حرف حق مان را بدون ترس از کسی بگوییم والا قبل از انقلاب خیلی از حالا دین دار تر بودیم!

روز دوشنبه۲۰ آبان ۹۸ ساعت ۹ صبح مقداری لباس برای همسرم آقای سید هاشم خواستار بردم زندان وکیل آباد مشهد تحویل دهم .(روز ۱۹ آبان ۹۸ عزیزان ما بعد از سه ماه انفرادی در اطلاعات مشهد آخرین دفاعشان را در شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب کرده بودند و آقای بازپرس پرونده گفتند اینها را می برند زندان وکیل آباد مشهد )، ولی هر جا رفتم کامپیوتر را نگاه کردند و گفتند کسی بنام سید هاشم خواستار را از دیروز نیاورده اند زندان…

با ناراحتی رفتم دادسرای انقلاب شعبه ۹۰۳به آقای بازپرس گفتم شما دیروز گفتید عزیزان ما را می فرستید زندان ولی من از صبح رفتم زندان نیستند چه اتفاقی برایشان افتاده؟….بازپرس گفت من دیروز دستور دادم آنها را ببرند زندان، من گفتم اداره اطلاعات از ضابطین دادگستری هستند قانونا که آنها نمی توانند خلاف دستور شما عمل کنند. حتما برای عزیزان ما اتفاقی افتاده. وقتی دیدند من خیلی ناراحتم گفت احتمال دارد مقامات مافوق ما دستوری داده باشند گفتم چه کسانی؟ گفتند آقای دادستان یا رئیس کل دادگاهها….. آقای صادقی.  من بلافاصله رفتم دفتر آقای دادستان موضوع را گفتم رئیس دفترشان گفتند همسر شما را می شناسم دیروز و امروز نه خودشان را آورده اند نه نامه ای در موردشان آمده و رفته………

رئیس دفتر دادستان گفتند بروید به خودشان بگویید پیگیری کنند که همسر شما کجاست؟ در مملکتی که هر روز منتقدین و معترضین خود کشانده می شوند ببینید بر من چه گذشته است!

رفتم شعبه ۹۰۳ و گفته های رئیس دفتر دادستان را به وی منتقل کردم بازپرس شعبه ۹۰۳ از رئیس دفترشان خواستند که موضوع را پی گیری کنند، ایشان به اداره اطلاعات زنگ زدند اداره اطلاعات گفتند آقای صادقی رئیس کل دادگاههای استان دستور داده‌اند که  بازداشتی‌ها را کمافی السابق در اطلاعات نگه دارند!

خطاب من بعنوان یک شهروند

جناب آقای صادقی شما که اینقدر جای نگه داشتن ۴ نفر منتقد برایتان مهم است. بین زندان وکیل آباد و زندان اطلاعات چه فرقی می کند که دستور بازپرس انتصابی خودتان را که سه ماه در انفرادی آنها را بازجویی و بازپرسی کرده و حالا حکم داده حکمش را نقض کردید؟ شما که تلفنها جلوتون و صدها امر بر دور وبرتان است،  قبلا به شعبه ۹۰۳  می گفتید که بی اجازه شما آب نخورند تا ما خانواده ها امروز اینقدر زجر نمی کشیدیم.

آقای صادقی ای کاش اینقدر که روی این پرونده حساسیت به خرج دادید در مورد مال مردم و وثیقه هایی که مردم بعنوان ضمانت می گذارند و شما توقیف  می کنید و بعدش قوه قضائیه بالا می کشد و پول مردم را می بلعد و یک آب هم رویش (در این مورد خودم ضامن بودم و زمانی که معاون قضایی رئیس دادگستری چهارطبقه و زمانی که دادستان بودید دادگاه انقلاب خدمت شما آمدم) حساسیت به خرج می دادید.

جناب آقای صادقی کاری ندارم که ایران را فقر و فحشا و گرانی و وفساد و اعتیاد و….پرکرده که بر همه واضح و آشکار است.
دلم از آن می سوزد که اخلاق و اعتماد و درستکاری و… مردم راهم شماها از بین بردید (الناس علی دین ملوکهم) نمونه های عینی آنرا در صورتی که بخواهید باز خواهم کرد.

 روزنامه ها را فله ای بستید دهان منتقدین و معترضین را بستید و ایران و ایرانی را به خاک سیاه نشاندید.

همسرم را کسر حقوق کردید زندان کردید سال گذشته  اول آبان ربودید و در بیمارستان روانی  زندانی کردید ۱۹ آبان آزاد کردند و امسال باز ۱۹ آبان  برسر ما چه آوردید؟ شکایت شما را به کجا باید برد؟

شوهر من یک فرهنگی بازنشسته منتقد معترض است و اسلحه اش زبانش و قلمش هست و هدفی جز اعتلای ایران و ایرانی ندارد
ولی شما قاضی القصات استان پهناور خراسان انصاف دهید چه کسی باعث تشویش اذهان عمومی می شود … ؟
لذا از شما می خواهم که همسرم را بدون قید و شرط آزاد کنید. بترسید از کسانی که چیزی برای از دست دادن ندارند.

منبع: ایران‌وایر

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

یک + نه =