معلمان زندانی، غارتگران آزاد

علی اکبر باغانی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران در یادداشت زیر، به وقایع صنفی و اجتماعی پیرامون وضعیت فرهنگیان بازنشسته و معلمان ایران که به طور هم‌زمان در چند روز اخیر رخ داده، پرداخته است.

به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه بر نگذرد.

روز یکشنبه ۱۹ آبان سال ۱۳۹۸ تجمع قانونی بازنشستگان کشور در میدان بهارستان و جلو مجلس شورای اسلامی سرکوب شد.  هم‌زمان استاد حمید رحمتی معلم خوشنام، آزاده، برادر شهید و از اعضای کانون صنفی معلمان شهرضا دستگیر و برای اجرای حکم‌اش به زندان منتقل شدند.

چند دبیر و معلم دیگر در مشهد از جمله جناب استاد مهندس هاشم خواستار و استاد سپهری و خانم سپهری بعد از ۹۰ روز بازداشت و آخرین دفاع در شرایطی سخت، به زندان وکیل آباد مشهد فرستاده شدند تا حکم زندان آنها را صادر کنند. از طرف دیگر آقایان محمد حبیبی و روح الله مردانی از معلمان ایران و عضو ارشد کانون صنفی معلمان ایران در زندان اوین به علت عدم اجرای قوانین مصوب دست به اعتراض و نافرمانی مدنی زده‌اند. آقایان محمود بهشتی و اسماعیل عبدی سخنگو و از اعضای ارشد کانون صنفی معلمان ایران و شورای هماهنگی تشکل‌های سراسر کشور در زندان اوین حضور دارند. به تقاضای آزادی مشروط آنان توجهی نشده است.  عبدالرضا قنبری دبیر و استاد فرزانه در زندان رجایی شهر کرج زندانی هستند.

این در صورتی است که همان‌ روز آقای دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور در یزد طی یک سخنرانی رسمی از عدم اجرای قوانین در مورد کسانی که میلیاردها دلار از بیت المال مردم ایران را غارت کرده‌اند، سخن گفتند و از قوه قضائیه ایران خواستند که این افراد را نیز مجازات کنند. عجیب اینکه در کشوری که دم از عدالت علی می‌زنند معلمانش زندانی غارتگران آن آزادند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

20 + 6 =