فراسوی گذار به سوی دموکراسی و داد؛ یدی بلدی: “مردم ایران به حدی از رشد رسیده‌اند که از استبداد گذار کنند”-بخش سوم

فراسو دریچه‌ای است برای رساندن صدای کنشگران مدنی که امکان بیان نظرات آن‌ها در ایران وجود ندارد و توسط مجموعه گذار «سامانه دموکراسی و داد» شنبه هر هفته با مدیریت رضا بدیعی ضبط می‌شود.

یداله بلدی، جامعه شناس و کنشگر سیاسی، مهمان برنامه فراسوی این هفته روز شنبه ۹ نوامبر ۲۰۱۹ (۱۸ آبان‌ماه ۱۳۹۸) است که صحبت‌های او در چند بخش منتشر می‌شود.

یدی بلدی در بخش اول گزارشی از فعالیت‌ها و وقایع اخیر در اروپا، به خصوص آلمان ارائه داد و در قسمت دوم از کوشش‌ها و همگرایی‌های بیشتر برای استقرار دموکراسی در ایران گفت.

این فعال سیاسی در سومین بخش از گفته‌هایش و در ادامه این برنامه گفت که نباید اجازه داد، پس از گذار از این استبداد باز مردم طعم استبداد را بچشند. وی می‌گوید: «هیچ کدام از کشورهای خاورمیانه استبداد ما را نداشته‌اند و مردم آن‌زمان [دوره گذشته] سعی کردند استبداد را برانند، اما از آنجایی که در گذشته استبداد وجود داشت آن به شکل دیگری ادامه پیدا کرد و در نتیجه همان سرکوب‌ها این حاکمیت به وجود آمد.»

آقای بلدی در آخر گفت: «ما راه دشواری را پیش رو داریم اما مردم ما به آن حدی رسیده‌اند که بخواهند از این استبداد حاکم گذار کنند و ما خارج‌نشینان نیز باید در پیوند با مردم ایران در این مسیر بیشتر همراه شویم.»

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش سوم از گفته‌های یداله بلدی آمده‌است:

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

10 + 15 =