کارگران نیشکر هفت‌تپه مقابل فرمانداری شوش تجمع کردند

کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه مقابل ساختمان فرمانداری شوش تجمع کردند و خواستار خلع ید از مالک بخش خصوصی، بازگشت به کار کارگران اخراج شده و پرداخت دستمزدهای معوقه خود شدند.

کارگران نیشکر هفت‌تپه در ادامه اعتراضات خود صبح یکشنبه ۲۶ آبان برای سیزدهمین روز پیاپی به اعتراض و تجمع خود ادامه دادند. آنها این بار مقابل فرمانداری تجمع کردند و علیه خصوصی‌سازی شعار دادند.

دور تازه اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه از یازدهم آبان امسال پس از آنکه وعده‌های مسئولان دولتی به آنها محقق نشد، از سرگرفته شد.

کارگران نیشکر هفت‌تپه خواستار خلع ید از بخش خصوصی و امید اسدبیگی مالک این واحد تولیدی هستند. بازگشت به کار تمامی کارگران اخراج شده، پایان پرونده سازی برای کارگران و واگذاری ۴۹ درصد سهام به کارگران شاغل و بازنشسته از دیگر خواسته‌های آنها است.

مالک کارخانه نیشکر هفت‌تپه ۳۱ شهریور امسال ۲۰ تن از کارگران را تحت عنوان «پایان قرارداد» اخراج کرد. تحصن و تجمع کارگران موجب بازگشت به کار ۱۷ تن از کارگران اخراج شده شد، با این حال با بازگشت به کار محمد خنیفر که در دادگاه انقلاب به پنج سال زندان محکوم شده است و دو کار دیگر موافقت نشده است.

کارگران معترض که مقابل فرمانداری تجمع کردند، گفتند که خواستار بازگشت به کار تمامی کارگران اخراج شده و تمدید قرارداد همه آنان هستند.

اسماعیل بخشی، عضو مجمع نمایندگان کارگران نیشکر هفت‌تپه که دو هفته قبل از زندان آزاد شد هم از کار اخراج شده است.

منبع: رادیو زمانه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

13 + شش =