رئیس سازمان بسیج: اینترنت ایران باید پاک باشد

غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفته است اینترنت ایران باید “پاک” باشد و سازمان بسیج در این زمینه فعالیت می‌کند.

آقای سلیمانی در مصاحبه با خبرگزاری مهر گفته است ما در حوزه اینترنت ملی “فعالیت‌های لازم را انجام می‌دهیم.”

رئیس سازمان بسیج به نوع فعالیت‌های این سازمان در زمینه اینترنت ملی اشاره‌ای نکرده اما به راه‌اندازی اینترنت ملی در ایران اشاره کرده و ابراز امیدواری کرده که اینترنت ملی، “به همه نیازهای کشور پاسخ دهد.”

در اینترنت ملی، کاربران تنها به سایت‌هایی دسترسی خواهند داشت که به شبکه داخلی متصل باشند و ابزارهای عبور از فیلترینگ هم نمی‌توانند امکان دسترسی به محتوا و سرویس‌های بین‌المللی را فراهم کنند.

رئیس سازمان بسیج همچنین گفته است این سازمان در شبکه‌های اجتماعی “اکانت فیک ندارد.”

آقای سلیمانی گفته است حضور بسیج در فضای مجازی “بسیار گسترده‌تر از تصور دشمنان است و لزومی به داشتن اکانت فیک نداریم.”

رئیس سازمان بسیج، افرادی را که سرسپردگان استکبار خوانده، متهم کرده چنین ادعاهایی در مورد بسیج دارند.

توییتر اخیرا چند هزار حساب کاربری نزدیک به حکومت ایران را از این شبکه حذف کرد. این حساب‌ها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با حکومت ایران در ارتباط بودند.

در پی اعتراضات گسترده اخیر در بسیاری از شهرهای ایران که در اعتراض به افزایش قیمت بنزین صورت گرفت، دسترسی به اینترنت در این کشور قطع شد.

با گذشت یک هفته از این اعتراض‌ها که در آن بیش از یکصد نفر جان خود را از دست دادند، اینترنت خانگی در بیشتر نقاط وصل نشده و اینترنت موبایل هم همچنان قطع است.

قطعی اینترنت، خسارات وسیعی به اقتصاد ایران وارد کرده است.

از زمان قطع دسترسی به اینترنت، شبکه داخلی اینترنت در ایران متصل بوده است. مردم ایران برای انجام برخی امور اداری و بانکی خود از اینترنت داخلی که به آن اینترنت ملی هم می‌گویند استفاده کرده‌اند.

وزارت ارتباطات ایران در این باره گفته “اینترنت داخلی به شکلی طراحی شده است که به اینترنت بین‌المللی وابسته نباشد.”

این وزارتخانه در عین حال تاکید کرده که راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات مساوی با قطع کامل اینترنت و قطع ارتباط با شبکه جهانی اینترنت نیست.

منبع: بی بی سی

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو × 2 =