گزارشی از وضعیت زرتشت احمدی راغب در بیست و چهارمین روز اعتصاب غذا

به گزارش مدافعان حقوق بشر و فعالان رسانه ای محبوس در بند ۴ زندان اوین، اسماعیل احمدی راغب معروف به زرتشت در حالیکه ۲۴ روز از اعتصاب غذای وی می‌گذرد، حال جسمانی و هوشیاری او به مرز هشدار رسیده است.

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که طی چند روز گذشته روده‌های آقای زرتشت احمدی راغب دچار خونریزی شده است و علیرغم اینکه پزشکان بهداری زندان اوین یک هفته پیش از آن چسبندگی در ناحیه روده این زندانی سیاسی را در اثر اعتصاب غذا اعلام کرده بودند، بطور عملی هیچگونه اقدامی از ناحیه دستگاه قضایی وزارت اطلاعات حکومت جمهوری اسلامی برای رفع موانع و درمان او انجام نپذیرفته است.

از دیگر اختلالات سلامتی آقای احمدی‌راغب که در طول این مدت ایجاد شده است، می‌توان به افت شدید فشار خون، از دست دادن وزن زیاد، کم سو شدن چشم‌ها، سرگیجه و حالت ضعف عمومی اشاره کرد.

همچنین فعالان مدنی گزارش دهنده از داخل زندان اوین به دادستانی شهرستان شهریار و عوامل وزارت اطلاعات هشدار داده‌اند که اگر اتفاق ناگواری برای آقای زرتشت احمدی راغب رخ دهد، مسئولیت مستقیم آن بر عهده دستگاه قضایی و سیستم اطلاعاتی جمهوری اسلامی خواهد بود که در آن صورت به هیچ وجه ذره‌ای در مقابل این جنایت، سکوت نخواهیم کرد و گزارش این جنایت را از طریق رسانه‌های تلویزیونی جهانی فارسی و انگلیسی زبان به اطلاع تمامی مجامع حقوقی بین‌المللی خواهیم رساند، گرچه سرشت پلید این حکومت فاسد، امروز بر هیچکس پوشیده نیست.

لازم به ذکر است که اسماعیل احمدی راغب (زرتشت) یکی از فعالان مدنی داخل کشور از امضا کنندگان بیانیه ۱۴ کنشگر مدنی است که در ۵ شهریور سال ۹۸ در پی یورش وزارت اطلاعات به منزلش در شهرستان شهریار بازداشت شده و پس از گذراندن دوران بازجویی در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات به بند عمومی زندان اوین منتقل شده است.

۱۲ آذر ماه ۱۳۹۸

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهارده − دو =