حسن نایب هاشم در برنامه فراسوی گذار به سوی دموکراسی و داد؛ “هدف حکومت ایران کتمان‌سازی و لاپوشانی حقیقت است”-بخش دوم

فراسو دریچه‌ای است برای رساندن صدای کنشگران مدنی که امکان بیان نظرات آن‌ها در ایران وجود ندارد و توسط مجموعه گذار «سامانه دموکراسی و داد» با مدیریت رضا بدیعی ضبط و اجرا می‌شود.

حسن نایب هاشم، فعال سیاسی و مدافع حقوق بشر در برنامه فراسوی این هفته روز شنبه ۷ دسامبر ۲۰۱۹ (۱۶ آذرماه ۱۳۹۸) شرکت کرده‌است که صحبت‌های او در چند بخش منتشر شد.

این فعال حقوق بشر در قسمت اول این برنامه از تلاش برای مستند سازی برای احراز هویت جان‌باختگان و بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری آبان‌ماه ۹۸ گفت.

آقای نایب هاشم، در بخش دوم صحبت‌های خود در خصوص تحریم‌های صورت گرفته علیه حکومت ایران و مقامات ایرانی گفت: «اگر اموالی از مقامات ایران در خارج کشور مصادره شود و به مردم ایران برگردد مورد قبول است اما اگر به جیب بیگانه برود مورد قبول ما نیست.»

این فعال حقوق بشر در ادامه گفت: «در روند دادخواهی اول از همه باید این موضوع را مورد نظر قرار دهیم که حقیقت مشخص شود و همه چیز روشن شود و تمام این جنایاتی که صورت گرفته باید مستند سازی شود.»

حسن نایب هاشم می‌گوید که هدف حکومت ایران این است که حقیقت را وارونه جلوه دهد و پنهان‌سازی کرده و حقیقت را کتمان کند و بر سر این موضوع تاکید کرد که به همین دلیل مستندسازی و روشن کردن فجایع صورت گرفته اهمیت دارند.

در ادامه فایل صوتی و تصویری گفته‌های حسن نایب هاشم آمده‌است.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

7 + هشت =