معوقات مزدی کارگران موزه میراث روستایی گیلان

کارگران موزه میراث روستایی گیلان با نوشتن نامه‌ای سرگشاده، از شرایط سخت معیشتی و عدم دریافت شش ماه حقوق خود سخن به میان آورده‌اند.

این کارگران در نامه خود نوشته‌اند:‌ «ما کارگران موزه میراث روستایی گیلان و سایر پایگاه‌های استان گیلان (قلعه رودخان، ماسوله و…) شش ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌ایم. در این شرایط سخت اقتصادی، افرادی که حقوق می‌گیرند، نمی‌توانند چرخ زندگی را بچرخانند. آیا مسوولان میراث فرهنگی کشور و استان گیلان می‌دانند که کارگرانی که برای این سازمان کار می‌کنند، چگونه و در چه شرایطی زندگی می‌کنند و همواره شرمنده خانواده خود هستند؟»

مسوولان میراث فرهنگی به آن‌ها گفته‌اند: «هیچ پولی نداریم و معلوم نیست چه زمانی حقوق‌هایتان پرداخت می‌شود.»

این کارگران نوشته‌اند: «چه طور ممکن است کارگرانی که جوانی خود را در این مجموعه‌ها گذاشته و سال‌ها برای این سازمان کار کرده‌اند، باید این گونه با آن‌ها برخورد شود که بعد از شش ماه عدم دریافت حقوق، به آن‌ها گفته شود هیچ پولی برای پرداخت حقوق نیست و اصلاً هم معلوم نیست که چه زمانی حقوق‌هایتان پرداخت شود؟!»

کارگران در  نامه خود آورده‌اند: «نکته دردآور این جا است که سازمان میراث فرهنگی به کارگرانی که اعتراض دارند، می‌گوید خودتان بروید بیرون. وقتی درخواست این را می‌کنیم که به ما نامه عدم نیاز بدهند تا بتوانیم از بیمه بی‌کاری استفاده کنیم، از این کار هم امتناع می‌کنند. گرچه می‌دانیم هیچ مسوولی این مطلب را نمی‌خواند و پاسخی به ما نمی‌دهد اما بازهم این نامه را می‌نویسیم تا اندکی از داغ دل‌مان کم شود. می نویسیم تا بدانید مسوولینی که شاد و خندان از قطب گردش‌گری بودن استان گیلان صحبت می‌کنند، در پشت صحنه کارگرانی را دارند که با جان و دل و صد البته با خون دل، برای‌شان کار کرده‌اند. ولی هیچ گاه فریاد مظلومیت‌مان شنیده نمی‌شود.»

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

5 × دو =