حسن نایب هاشم و امیر جواهری لنگرودی در برنامه فراسوی گذار به سوی دموکراسی و داد؛ “اتحاد برای رسیدن به دموکراسی چگونه اتفاق می‌افتد”-بخش دوم

فراسو دریچه‌ای است برای رساندن صدای کنشگران مدنی که امکان بیان نظرات آن‌ها در ایران وجود ندارد و توسط مجموعه گذار «سامانه دموکراسی و داد» با مدیریت رضا بدیعی ضبط و اجرا می‌شود.

حسن نایب هاشم، فعال حقوق بشر و امیر جواهری‌لنگرودی، فعال کارگری در برنامه فراسوی روز شنبه ۷ دسامبر ۲۰۱۹ (۱۶ آذرماه ۱۳۹۸) شرکت کردند که گفته‌هایش آن‌ها در دو بخش منتشر شد.

در بخش اول پیرامون موضوع اینکه “اتحاد برای رسیدن به دموکراسی امری ضروری است، اما این اتحاد به چه نحو اتفاق خواهد افتاد” صحبت شد.

حسن نایب هاشم بعال حقوق بشر در بخشی از صحبت‌های خود اشاره کرد: «میثاق بین‌المللی حقوق بشر مواد مشخصی دارد که بر روی برابری‌ها تاکید می‌کند و جامعه‌ای متعادل باید همین برابری‌ها را داشته باشد و ممکن است تا سال‌های بعد به صورتی پی برویم که نظامی جهانی داشته باشیم که تمام جهان را اداره کند.»

امیر جواهری لنگرودی نیز در ادامه این برنامه گفت: «برای هر سطحی از همکاری‌های امروز همه به هم پیوند می‌خورند و امروز هیچ حزب و دسته و گروهی نمی‌تواند بگوید که من فقط برای مردم تعالی و دموکراسی خواهم آورد و مفهوم متحد شدن همه با هم متحد شدن است.»

در ادامه فایل صوتی و تصویری گفته‌های حسن نایب هاشم و امیر جواهری لنگرودی آمده‌است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

18 + سیزده =