حسن نایب هاشم در همایش سراسری گذار؛ گزارشی از بیانیه مشترک ۱۷ کارشناس ویژه سازمان ملل و گفتگویی پیرامون فراخوان پنجم دی‌ماه

حسن نایب هاشم، پزشک، مدافع حقوق بشر و کنشگر سیاسی، در همایش سراسری گذار از استبداد به دموکراسی  روز یک‌شنبه ۲۲ دسامبر ۲۰۱۹ (۱ دی ماه ۱۳۹۸) شرکت کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، همایش سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، روز یک‌شنبه ۲۲ دسامبر ۲۰۱۹ (۱ دی ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

حسن نایب هاشم در این نشست سراسری در خصوص اقدامات صورت گرفته در پارلمان اروپا صحبت کرد و از حمایت فعالان حقوق بشر در خصوص فراخوان پنجم دی‌ماه در ایران گفت که باید به هر نحو در آن شرکت کرد.

او گفت: «ما در وین مجلس بزرگداشتی در ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی برگزار خواهیم کرد و سعی می‌کنیم با عزیزان داخل کشور که مراسم را برگزار می‌کنند، تماس بگیریم.»

در بسیاری از کشورهای دنیا فراخوان‌ها در این خصوص منتشر شده و سازمان‌های حقوق بشری از فراخوان مادران دادخواه حمایت کرده‌اند.

او همچنین افزود: «برای نخستین بار ۱۷ کارشناس ویژه سازمان ملل بیانیه مشترکی در خصوص کشتار مردم در آبان‌ماه ۹۸ و وضعیت زندانیان منتشر کرده‌اند که آقای جاوید رحمان یکی از آن‌ها بوده‌است.»

آقای نایب هاشم در ادامه در این خصوص توضیحات تکمیلی را ارائه داد.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل تصویری صحبت‌های حسن نایب هاشم در جریان همایش وبیناری گذار روز یک‌شنبه ۲۲ دسامبر ۲۰۱۹ (۱ دی ماه ۱۳۹۸) آمده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

10 + 4 =