رضوان مقدم در برنامه فراسوی گذار به دموکراسی و داد؛ صحبتی پیرامون اعتراضات سراسری آبان‌ماه ۹۸ و تاریخچه جنبش‌ زنان در ایران

فراسو دریچه‌ای است برای رساندن صدای کنشگران مدنی که امکان بیان نظرات آن‌ها در ایران وجود ندارد و توسط مجموعه گذار «سامانه دموکراسی و داد» با مدیریت رضا بدیعی ضبط و اجرا می‌شود.

در این بخش صحبت‌های رضوان مقدم، پژوهشگر، فعال حقوق‌ بشر و حقوق زنان، در برنامه فراسوی روز یک‌شنبه ۲۹ دسامبر ۲۰۱۹ ( ۸ دی‌ماه ۱۳۹۸) آمده‌است که در دو بخش منتشر شد.

رضوان مقدم در این بخش ابتدا در ارتباط با اعتراضات سراسری آبان‌ماه ۹۸ و تحولات پیرامون آن صحبت کرد و در ادامه از تفاوت‌های میان جنبش‌های گذشته تا آبان ۹۸ گفت. همچنین در این بخش تاریخچه‌ای از مبارزات مردم ایران سخن گفته‌شد.

رضوان مقدم فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود را با محوریت مطالبه حقوق انسانی شهروندان ایرانی از پیش از انقلاب آغاز کرده. وی در ابتدای دهه ۶۰ بازداشت و دو سال را در زندان‌های جمهوری اسلامی به سر برد.

به گفته این فعال حقوق زنان ایرانی، وی از سال ۱۳۶۴ بر موضوع مطالبات زنان ایرانی و فرهنگ‌سازی در این حوزه تمرکز کرده است. او همچنین از جمله فعالان کارزار رفع تبعیض‌های قانونی علیه زنان در ایران، موسوم به «کمپین یک میلیون امضا» است.

توانمندسازی زنان، محیط زیست، اعتیاد، بهداشت و مبارزه با ایدز و مطالبات حقوق بشری و مدنی از جمله موضوعاتی بوده که در چند دهه اخیر این چهره سرشناس ایرانی پیگیری کرده است.

در ادامه فایل‌های صوتی و تصویری مربوط به صحبت‌های رضوان مقدم آمده‌است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

یازده − سه =