شعله پاکروان در برنامه فراسوی گذار به دموکراسی و داد؛ گزارشی از تهدید شهناز اکملی خانواده یکی از کشته‌شده‌های اعتراضات سال ۸۸

فراسو دریچه‌ای است برای رساندن صدای کنشگران مدنی که امکان بیان نظرات آن‌ها در ایران وجود ندارد و توسط مجموعه گذار «سامانه دموکراسی و داد» با مدیریت رضا بدیعی ضبط و اجرا می‌شود.

در این بخش صحبت‌های شعله پاکروان، فعال حقوق بشر، هنرمند و مادر زنده یاد ریحانه جباری در برنامه فراسوی روز یک‌شنبه ۲۹ دسامبر ۲۰۱۹ ( ۸ دی‌ماه ۱۳۹۸) آمده‌است. این گفته‌ها در دو بخش منتشر شد.

خانم پاکروان در این بخش به نقش نیروهای امنیتی برای ایجاد خفقان برای ممانعت از برگزاری مراسم جانباختگان اعتراض های سراسری آبان ماه ۹۸ اشاره کرد.

شعله پاکروان در بخشی از صحبت‌های خود گفت: «یکی از امضا کنندگان شهناز اکملی مادر مصطفی کریم‌بیگی بود که پیش از روز ۵ دی‌ماه که چهلم مراسم جان‌باختگان بود دختر او را احضار کردند و پلاک خودروی او را کندند و تلفن همراهش را ضبط کردند و تمام این بگیر و ببند‌ها برای این بود که شهناز اکملی امضای خود را پس بگیرد و او هم به ناچار این کار را کرد.»

او همچنین افزود: «هنوز پس از ۱۰ سال هنوز هیچ مقامی به خانواده او پاسخ نداده‌اند که فرزند آن‌ها با شلیک گلوله در اعتراضات ۸۸ کشته‌شده‌است.»

در ادامه فایل‌های صوتی و تصویری مربوط به صحبت‌های شعله پاکروان آمده‌است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

بیست + ده =