شهناز اکملی جهت اجرای حکم یک سال حبس راهی زندان اوین شد

شهناز اکملی، مادر مصطفی کریم‌بیگی از جان‌باختگان انتخابات سال ۸۸ پس از حضور در شعبه اجرای احکام زندان اوین جهت اجرای حکم یک‌سال حبس تعزیری به زندان اوین منتقل شد.

شهناز اکملی روز چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ چند ساعت پیش از مراجعه به زندان اوین در توییتر نوشت: «عکس‌ پسرم را با خودم می‌برم زندان چون می‌دانم قوت قلب من است. من یک مادرم که جرمم دادخواهی‌ و تکرارِ و یک پرسش ساده که هیچگاه پاسخ نگرفتم: چه کسی پسرم را کشت؟ ممنونم از همه مردمی که کنار من و خانواده‌ام بودید و هستید. ما خویشاوندان هم هستیم و به جز یکدیگر پناهی نداریم. به امید روزهای خوب.»

چهار مامور امنیتی روز سه‌شنبه ۲۴ دی‌ماه به منزل خانم اکملی رفته‌بودند و قصد بازداشت او را داشتند که به دلیل عدم حضور او در منزل موفق به بازداشت او نشدند.

خانم اکملی پیش‌تر از سوی شعبه ۱ اجرای احکام کیفری دادسرای انقلاب برای اجرای حکم احضار شده‌بود.

شهناز اکملی پیش‌تر در توییتر خود همراه با انتشار تصویر احضاریه نوشته‌‌بود: «احضاریه به دستم رسید و مهلت قانونی آن پنج روز است، در بازجویی گفته بودند فراموش کن پسری داشتی و گفتم نمیتوانم فراموش کنم و این سزای مادری است که نمی‌تواند فراموش کند پسری داشته است امروز پسران و دخترانی دارم به وسعت تمام ایران.»

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشااله احمد زاده طی حکمی خانم اکملی را از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به «یک سال حبس تعزیری دو سال ممنوع الخروجی و دو سال مممنوعیت حضور در فضای مجازی و دسته جات سیاسی» محکوم کرده بود.

پس از آن شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی سید احمد زرگر، حکم دادگاه بدوی را عینا تایید کرد.

خانم اکملی در تاریخ ۶ بهمن ۱۳۹۵، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در اواخر بهمن ماه همان سال با تامین وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شده بود.

شهناز اکملی مادر مصطفی کریم‌بیگی از کشته شدگان اعتراضات ۱۳۸۸ در تهران است. فرزند او، مصطفی کریم بیگی، در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در تاریخ ششم دی ماه آن سال، که مصادف با عاشورا بود، از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

13 + هجده =