رضا بدیعی در همایش سراسری گذار؛ “اعتراضات دی‌ماه ۹۸ موج دوم اعتراض‌های آبان بود”- بخش دوم

صحبت‌های رضا بدیعی فعال سیاسی، در همایش سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۱۲ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۲ دی‌ماه ۱۳۹۸) در دو بخش منتشر شد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، همایش سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، روز یک‌شنبه ۱۲ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۲ دی‌ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

رضا بدیعی فعال سیاسی در بخش اول در خصوص برگزاری اعتراضات سراسری دی‌ماه ۹۸ صحبت کرد و همچنین به ارائه راه‌کارهایی برای گذار از استبداد حاکم پرداخت.

در قسمت دوم صحبت‌های آقای بدیعی از تداوم مبارزات مردم ایران برای رسیدن به آزادی و استقلال و عدالت اجتماعی با همه فراز و نشیب‌هایش سخن گفته‌شد.

آقای بدیعی به ۴ دهه گذشته و نحوه اداره کردن کشور توسط حاکمیت مستقر در ایران اشاره کرد که چطور از ابتدای انقلاب ۵۷ تا کنون با ترور، کشتار، سرکوب و … کشور را به ورطه نابودی کشانده‌اند و با همه این‌ها مبارزه با استبداد توسط فعالان در سراسر دنیا ادامه دارد.

این فعال سیاسی به اتفاقات و اعتراضات طی سال‌های ۸۸ تا ۹۸ اشاره کرد و اینکه چگونه در اعتراضات سراسری آبان‌ و دی‌ ۹۸ مردم به خیابان‌ها آمدند که تغییرات کمی و کیفی در این اعتراضات به خوبی نمایان است.

او از اعتراضات دی ۹۸ به عنوان موج دوم اعتراضات آبان یاد کرد.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه ویدئوی مربوط به بخش دوم صحبت‌های رضا بدیعی آمده‌است:

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 + یازده =