یک روزنامه نگار به خاطر نوشتن از «فساد و رانت» به دادسرا احضار شد

پژمان موسوی، روزنامه نگار روز یکشنبه ۶ بهمن در توئیتر خود نوشت که امروز در دادسرا برای دو اتهام «نشر اکاذیب و افترا» حاضر شده و برای دفاع مقابل این اتهامات از «روابط پیدا و پنهان معاونت مطبوعاتی اسبق ارشاد» و «برخی موسسات مطبوعاتی که کاغذ و یارانه میلیاردی گرفته بودند» گفته است.

به گزارش صدای آمریکا، این روزنامه نگار پیشتر از حضارش به دادگاه به خاطر نوشتن از «روابط ناسالم بخشی از بدنه ارشاد با مدیران برخی نشریات» و «چرخه‌ی رانت و فساد،یارانه‌ و کاغذ‌» خبر داده بود.

این روزنامه نگار پیشتر از حضارش به دادگاه به خاطر نوشتن از «روابط ناسالم بخشی از بدنه ارشاد با مدیران برخی نشریات» و «چرخه‌ی رانت و فساد،یارانه‌ و کاغذ‌» خبر داده بود.

پیش از این در اردیبهشت امسال آمار رسمی منتشر شده در رسانه های داخل ایران نشان داد که حدود ۹۳ درصد از کاغذ وارداتی با ارز دولتی (۴۲۰۰ تومانی) نامعلوم است. وزیر ارشاد هم گفته بود که سازمان تعزیرات به موضوع ورود پیدا کرده است با این حال تا کنون گزارش شفافی از نتایج بررسی‌ها منتشر نشده است.

بحران گرانی کاغذ در ایران طی ماه‌های گذشته به اندازه‌ای بود که برخی روزنامه ها از جمله روزنامه‌های همشهری و ایران اعلام کردند که به خاطر گرانی مجبور به کاستن صفحه‌های خود شده‌اند.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

5 × 4 =