هفت فعال صنفی معلمان مجموعا به تحمل ۴۱ سال زندان و شلاق محکوم شدند

هفت فعال صنفی فرهنگیان خراسان شمالی در دو پرونده جداگانه از سوی دادگاه انقلاب و دادگاه کیفری شهرستان بجنورد مجموعا به بیش از ۴۱ سال زندان و بیش از ۲۰۰ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

این هفت فعال صنفی فرهنگیان، با نام‌های محمدرضا رمضان‌زاده، حسین رمضانپور، حمیدرضا رجایی، علی‌ فروتن، مصطفی‌ رباطی، سعید حق‌پرست، و حسن‌ جوهری، روز چهارشنبه ۹ بهمن از سوی شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ شهرستان بجنورد و همچنین دادگاه انقلاب شهرستان بجنورد، در مجموع به تحمل ۴۱ سال و هشت ماه زندان، ۲۲۲ ضربه شلاق و ۳ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شدند.

به گزارش صدای آمریکا، اتهامات آنها «اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل گروه غیرقانونی با هدف برهم زدن امنیت کشور»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «تشویش اذهان عمومی از طریق فضای مجازی»، «توهین به مسئولان» و «نشر اکاذیب» اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، جلسه رسیدگی به پرونده این فعالان صنفی در حالی روز سه‌شنبه ۱۱ تیر در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ شهرستان بجنورد برگزار شده بود که این افراد و وکیل مدافع آنها هیچگونه اطلاعاتی از محتویات پرونده و کیفر خواست صادر شده نداشتند.

این فعالان صنفی فرهنگیان در جریان تجمعات سراسری فرهنگیان در مهر و آبان ماه سال ۱۳۹۷ از سوی ارگانهای امنیتی بازداشت و پس از مدتی با سپردت وثیقه و تا پایان محاکمه آزاد شده بودند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نه − 5 =