عفو بین‌الملل خواهان آزادی فوری نرگس محمدی زندانی سیاسی در ایران شد

سازمان عفو بین الملل با انتشار یک فراخوان، خواستار اقدام فوری نسبت به وضعیت نرگس محمدی زندانی سیاسی در ایران شد. این نهاد از مقامات جمهوری اسلامی خواست او را فوراً و بدون قید و شرط آزاد کنند.

به نقل از صدای آمریکا، سازمان عفو بین الملل روز پنجشنبه ۲۴ بهمن با انتشار این فراخوان از مردم و فعالان حقوق بشر سراسر دنیا خواست که با نوشتن نامه‌ای به علی اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامین و تربیتی ایران، خواستار آزادی نرگس محمدی، زندانی سیاسی در ایران، شوند.

سازمان عفو بین‌الملل در این نامه همچنین از مردم و فعالان حقوق بشر سراسر دنیا خواست که اطمینان حاصل کنند که خانم محمدی بتواند فورا از مراقبت‌های پزشکی خارج از زندان نیز بهرمند شود.

این سازمان حقوق بشری از مردم و فعالان خواست با زبان و قلم خود و الهام گرفتن از این فراخوان نسبت به آزادی نرگس محمدی واکنش نشان دهند و از مقامات ایران بخواهند به این زندانی سیاسی اجازه ملاقات با اعضای خانواده و اجازه برقراری تماس با آنها از جمله تماس با فرزندانش داده شود.

نرگس محمدی، فعال حقوق بشر اردیبهشت ماه سال ۹۶ بابت اتهامات «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی کشور»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «تشکیل و اداره گروهک غیرقانونی لگام» به شانزده سال زندان محکوم شد که بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی تنها ۱۰ سال از این حکم قابل اجرا خواهد بود.

نرگس محمدی فعال مدنی زندانی در ایران که از اواسط اردیبهشت ماه سال ۹۴ در زندان به سر می‌برد پس از تحصن به همراه ۷ زندانی زن دیگر در اعتراض به کشتار آبان ماه، با خشونت به زندان زنجان منتقل شد.

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

یازده − یک =