گفتگوی ویژه با سه زن پناهجوی ایرانی ساکن ترکیه در خصوص مشکلات زنان و کودکان

در برنامه فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد، بخش ویژه پناهجویان و پناهندگان ایرانی، به بررسی مشکلات زنان و کودکان پناهجوی ایرانی در ترکیه پرداخته می شود.

این هفته با حضور میهمانان برنامه؛ خانم‌ها شهرزاد، آرزو مهسا، فعالان حقوق زنان و کودکان در ترکیه در رابطه با مشکلات پناهجویان ایرانی در ترکیه بالاخص زنان و کودکان گفتگویی انجام شد.

خانم شهرزاد در مورد حق تحصیل برای کودکان در شرایط پناهجویی و مشکلات پرداخت شهریه و تبعیض های موجود در فضای آموزشی سخن گفت.

در ادامه خانم آرزو در خصوص تعریف پناهنده و دیپورت شدن پناهجویان از ترکیه تحت دلایل مختلف و قربانی شدن پناهندگان و کمرنگ شدن نقش حمایتی و حفاظتی از پناهندگان در ترکیه صحبت کرد.

در پایان خانم مهسا گزارشی در ارتباط با مشکلات زنان سرپرست خانوار و کودکان پناهجو ارائه داد. وی با اشاره به آزادیهای کم و حقوق نابرابر در ایران گفت: نگاه مردسالارانه مردان ایرانی در پروسه پناهندگی باعث از هم پاشیدن کانون خانواده های ایرانی در ترکیه شده است.

فایل تصویری گفتگوی بخش ویژه پناهجویان و پناهندگان ایرانی برنامه فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد در شبکه های اجتماعی سامانه گذار قابل دسترسی است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

یک × سه =