فعال سازی مکانیسم ماشه و چشم انداز سیاسی آینده ایران – بابک فرزام

در برنامه این هفته گفتمان چپ؛ «رضا بدیعی» مدیر سامانه گذار به همراه «بابک فرزام» کنشگر سیاسی چپ و فعال کارگری، در خصوص فعال سازی مکانیسم ماشه و چشم انداز سیاسی آینده ایران به بحث و گفتگو پرداختند.

مکانیسم ماشه یا دراصطلاح «اسنپ بک»، که در بند ۱۱ و ۱۲ توافق هسته‌ای (برجام) به آن اشاره شده است، به زبان ساده یعنی بازگشت فوری به دوران قبل از برجام و اعمال تحریم‌های مجدد علیه حکومت ایران.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، اعلام کرد در روزهای آینده برای فعال کردن مکانیسم ماشه به منظور بازگشت‌ تحریم‌ها علیه ایران در سازمان ملل اقدام می‌کند.

تصمیم آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه پس از آن اتفاق می‌افتد که قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل رد شد.

در برنامه فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد، گفتمان نوین چپ؛ اندیشمندان، کنشگران و فعالان با بینش چپ یعنی سوسیالیزم علمی به تحلیل مسائل و ارائه راهکارها برای برون رفت از بحران استبداد حاکم برایران می پردازند.

در ادامه فایل تصویری مربوط به این گفتگو در نشست سراسری فراسوی گذار آمده است. فایل‌های مربوطه را می توانید در شبکه های اجتماعی سامانه گذار نیز دنبال کنید.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هفت − پنج =