همایش همراهان مردم ایران برای گذار از استبداد به دموکراسی و داد؛ گفتگوی “رضا بدیعی” با “عمر مینایی” -یک‌شنبه ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰

در بخش اول همایش، “رضا بدیعی” مدیر سامانه گذار اظهار نمودند که؛ با توجه به شرایط نابسامان فعلی که کشور ما را در آستانه فروپاشی قرار داده است دیگر صحبت از افشا و فسادی که رژیم مستبد حاکم در کشور دارد نیست بلکه باید بدنبال بهترین راه حل‌ها بود تا بتوان ریشه استبداد جنایت کار را از بین برد.

در ادامه گفتگوی “عمر مینایی” کنشگر سیاسی و فعال جنبش کارگری را در این خصوص خواهیم شنید .

عمر مینایی: ما طی تاریخ صدساله گذشته هیچ حکومت دموکراتیکی در ایران نداشته‌ایم تمام این حکومت‌ها از “محمدعلی شاه” تا امروز مستبد به دنیا آمده‌اند.
این حکومت‌ها به شدت با آزادی شکل‌گیری تشکلات مردمی مستقل و آزادی بیان مخالف بودند. این حکومت‌ها به شکل هرمی و تک حزبی بنا شدند. احزاب، جریانات سیاسی رسانه‌های مستقل، اجازه‌ی فعالیت نداشتند.
“عمر مینایی” در ادامه چنین گفت: در حکومت‌های استبدادی اصلاحات امکان پذیر نیست. چون اصلاحات حاکمیت را وادار به پاسخگویی در مقابل مطالبات مردم می‌کند.
بخشی از این مطالبات آزادی احزاب، تشکلات مستقل و رسانه‌های آزاد است. این صددرصد با حاکمیت استبدادی در تقابل و تعارض است. مردم ایران شعار اصلاح‌طللب، اصول‌گرا را به خوبی نشان دادند که برای رسیدن به آزادی و عدالت اجتماعی باید به نیروی خود متکی باشند و از تمام لایه‌های این حکومت فاسد و فاشیست گذر کنند.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

یازده + 6 =