همایش همراهان مردم ایران برای گذار از استبداد به دموکراسی و داد؛ گفتگوی “رضا بدیعی” با جمعی از فعالان و کنشگران همراه مردم ایران

همایش همراهان مردم ایران برای گذار از استبداد به دموکراسی و داد؛ یک‌شنبه ۱۱ اکتبر ۲۰۲۰ برابر با ۲۰ مهرماه ۱۳۹۹

بخش سوم این نشست با کلیپی کوتاه از آزادی نرگس محمدی و همچنین سخنان از استاد محمدرضا شجریان در سال ۱۳۸۱ در رابطه با آزادی و نقش موسیقی در جامعه آغاز می‌گردد.

در ادامه گفتگوی “یدی بلدی” کنشگر و جامعه شناس را درباره تقابل ۲ جبهه‌ی دموکراسی خواهان و استبداد محوران را خواهیم داشت .

ناصر کمانگر بعنوان بعنوان یکی از اعضای شورای همبستگی پناهجویان ایرانی در ترکیه نیز نظرات خود را درباره دو قطب آزادیخواهی و استبداد بیان نمودند و در نهایت اظهارات “بهمن بامداد” کنشگر و فعال سیاسی را درباره دو سپهر سیاسی در ایران (استبداد محوران و دموکراسی خواهان) را خواهیم شنید.

آقای “بلدی” در رابطه با روز جهانی “نه به اعدام” صحبت های خود را شروع کرد و گفت: ما در هیچ جای دنیا غیر از حکومت ایران را ندیدیم که زنان حامله را اعدام کنند.
ایشان به نقش باورهای مذهبی در انقلاب ۱۳۵۷ هم اشاره کردند. که برای بخشی از مردم مقدم بر آزادی بود.
در ادامه “رضا بدیعی” گفت انقلاب ۵۷، انقلابی برای آزادی و عدالت اجتماعی بود.
ما از انقلاب مشروطه تا حالا، حرکت انقلابی مردم ایران توسط نیروهای واپس‌گرا و عوامل خارجی به انحراف و شکست منتهی شده است.
در ادامه این برنامه “ناصر کمانگر” در رابطه با علت خروج خود از ایران و شرایط سیاسی ایران پرداخت و گفت: من هم بر این باورم که در سپهر سیاسی ایران ۲ قطبی وجود دارد، قطب آزادی‌خواهی و عدالت محوری و قطب استبداد محوری.
“ناصر کمانگر” گفت: انقلاب ۵۷ نتیجه فعالیت نیروهای چپ و دموکراتیک بود و در نهایت با اعتصاب کارگران شرکت نفت به پیروزی رسید. اما “خمینی” و جریانات اسلامی همه با هم با سیاست حیله‌گرانه توانستند انقلاب مردم ایران را به نفع خود مصادره کنند.
در بخش بعدی این برنامه “بهمن بامداد” با تبریک آزادی “نرگس محمدی” و تسلیت به خانواده آقای “شجریان” صحبت‌های خود را ادامه داد و گفت: من هم بر این باورم که ما در سپهر سیاسی ایران دو نیرو بیشتر نداریم یا آزادی‌خواهان و دموکراسی طلبان و نیروی استبداد محوران.
“بهمن بامداد” گفت: صرف برانداز بودن، ما را به دموکراسی و عدالت اجتماعی نمی‌رساند. در واقع برای گروه براندازان حرفی از نفی استبداد در کار نیست. ایشان به نقش و منافع بیگانه در منحرف کردن و شکست تاریخی انقلاب دموکراتیک مردم ایران نیز پرداختند.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهارده + 9 =