شرط اصلی و اساسی اتحاد از نظر ما “آزادی‌خواهی، عدالت طلبی و داد محوری” است.

همایش همراهان مردم ایران برای گذار از استبداد به دموکراسی و داد، یک‌شنبه۲۲ نوامبر ۲۰۲۰ برابر با دوم آذر ماه ۱۳۹۹.

بخش چهارم

“رضا بدیعی” مدیر سامانه گذار: جنبش بزرگ مردم ایران در سال پنجاه و هفت برای رسیدن به آزادی، استقلال و عدالت اجتماعی بود. اما با کودتای خمینی و کمک بیگانگان به او، این جنبش شکست خورد.
وی در پاسخ به بینندگان برنامه در رابطه با چگونگی اتحاد نیروهای ملی و میهنی در خارج از کشور چنین گفت؛ حکومت های استبدادی با توسل به خشونت، کشتار دگراندیشان و مخالفان می‌خواهند حکومت خود را به مردم تحمیل کنند و بخاطر حفظ قدرت دست به هر جرم و جنایتی می‌زنند. با نگاهی به تاریخ درمی‌یابیم که تنها با رفتن یک نظام استبدادی، دموکراسی برقرار نخواهد شد. استقرار دموکراسی (حکومت مردمی)، نیازمند شرکت وسیع توده‌ای در تمام لایه‌ها و ارکان آن است. همچنین حکومت مردمی نباید، برآمد یک ایدئولوژی خاص باشد. قانون اساسی بر اساس حق و حقوق شهروندی و حقوق بشر توسط مجلس موسسان تدوین و تنظیم شود و مردم سالاری، عدالت اجتماعی و حق شهروندی را برای یکایک مردم ایران به ‌رسمیت بشناسد.
وی در ادامه گفت: دریغا که همواره در ایران کودتا در راه بوده است و دست‌آوردهای انقلاب مشروطه، مبارزات ضد استعماری، آزادی خواهی و عدالت طلبی را از بین برده است.
وی در خاتمه گفت :نیروهایی می‌توانند برای گذار از حکومت اسلامی متحد شوند که یک خواسته داشته باشند و آن استقرار دموکراسی در ایران باشد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 × 5 =