کارگردان و زحمت کشان ایران زیر بار تورم سنگین و سرکوب خشن مزدوران حکومتی

برنامه “گفتمان نوین دموکراسی و داد” از سامانه فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد به منظور بررسی، تحلیل و تفسیر گذشته و حال است. این مجموعه برای استقرار دموکراسی و داد تلاش، فعالیت و مبارزه می‌کند.

شنبه ۲ ژانویه ۲۰۲۱ برابر با ۱۳ دی ماه ۱۳۹۹، در بخش دوم این نشست ابتدا گزارش از اخبار کارگری توسط “عمر مینایی” فعال جنبش کارگری ارائه گردید.

در این بخش به مواردی از جمله؛ تجمع اعتراضی کشاورزان در آذربایجان غربی، اعتراضات جمعی از دست‌فروشان در اهواز بخاطر تخریب اموالشان توسط شهرداری، احکام ضدانسانی حبس به فعالان حوزه کارگری و سایر فعالان مدنی، اجتماعی و…. پرداخته شد.

همچنین در ادامه “سیروس دادبه” نویسنده و پژوهشگر در خصوص موانع ایجاد دموکراسی در ایران صحبت کردند. ایشان به قوانین و شریعت حاکم اشاره نموده و بیان داشتند که؛ با دستاویز نمودن به همین شریعت و قوانین ارتجاعی نیمی از جمعیت یعنی زنان در طول تاریخ از آموزش و تربیت صحیح برخوردار نبوده و محروم شده‌اند.
از جمله ازدواج زودهنگام برای زنانی که خود نیازمند آموزش و تعلیم و تربیت بودند و این باعث مشکلاتی مانند فقر شعور و فرهنگ در جامعه خواهد شد. در چنین جامعه ای ایجاد دموکراسی با موانع بسیار روبه‌روست.

 

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

8 + 12 =