فعال محیط‌ زیست: میزان زیاد مازوت‌سوزی باعث ابتلای اکثریت مردم به سرطان می‌شود

اسماعیل کهرم

یک فعال محیط‌زیست درباره حجم زیاد مازوت‌سوزی در کشور و خطر ابتلای شهروندان به بیماری‌های خطرناک در صورت ادامه روند آلودگی در اثر مصرف سوخت مازوت هشدار داد.

به گزارش گذار سامانه دمکراسی و داد، اسماعیل کهرم با اشاره به مصرف روزانه میلیاردها لیتر مازوت در نیروگاه‌های کشور، اظهار داشت: میزان مازوت مصرفی در ایران ۷ برابر استانداردهای جهانی آلوده‌کننده‌تر است و میزان آلودگی این سوخت به حدی است که بدون شک اکثریت مردم را به سرطان مبتلا می‌کند.

وی در مصاحبه با وبسایت “دیده‌بان ایران” تصریح کرد: در حال حاضر انبارهای ما پر از مازوت شده است. اگر این حجم از مازوت را به خاک تزریق کنیم، خاک و همه موجودات زنده‌ای که درون آن زندگی‌ می‌کنند را از بین می‌برد. اگر در آب بریزیم، اتفاقی که برای خاک افتاد، برای آب هم خواهد افتاد و اگر هم بسوزانیم، فاجعه آلودگی هوا رخ می‌دهد.

این فعال محیط‌زیست با اشاره به اظهارت اخیر فریدون‌عباسی نماینده مجلس نظام مبنی بر اینکه مردم باید آلودگی هوا را تحمل کنند، عنوان کرد: عباسی یک خائن است. باید به وی گفت؛ شما حاضر هستید که زن و بچه خودت دچار بیماری سرطان شوند؟ سلامتی مردم مهم‌تر است یا این ادعاهای بی‌اساس شما؟

فریدون عباسی عضو کمیسیون انرژی مجلس نظام، چندی پیش طی سخنانی مدعی شده بود: “مردم باید آلودگی را تحمل کنند، اگر مازوت نسوزانیم، کشور به سمت خاموشی می‌رود”!

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

5 + 11 =