مورگان اورتگاس: دستان قاسم سلیمانی به خون مردم منطقه آغشته بود

قاسم سلیمانی

سخنگوی سابق وزارت امور خارجه ایالات متحده، همزمان با دومین سالمرگ تروریست قاسم سلیمانی، گوشه‌ای از جنایات وی را یادآوری کرد.

به گزارش گذار سامانه دمکراسی و داد، مورگان اورتگاس با انتشار یادداشتی در توییتر نوشت: دو سال پیش آمریکا، قاسم سلیمانی مغز متفکر تروریست‌های جمهوری اسلامی را به قتل رساند.

وی در ادامه با اشاره به کمک تروریست قاسم سلیمانی به کشتار وحشیانه نیم میلیون سوری توسط بشار اسد و همچنین مسئولیت کشتن حداقل ۶۰۳ نظامی آمریکایی در عراق و مجروح کردن هزاران نفر دیگر، برخی از بزرگترین جنایات او را خاطرنشان کرد.

سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد: دستان سلیمانی به خون ایرانیان، عراقی‌ها و مسلمانان سراسر منطقه آغشته بود. او شخصا لشکرکشی‌ها و نیروهای نیابتی را در عراق و یمن هدایت می‌کرد که باعث مرگ هزاران غیرنظامی و رنج میلیون‌ها نفر دیگر شد.

اورتگاس اظهار داشت: نیروهای سلیمانی در سوریه به بشار اسد در انجام بیش از ۶۰۰۰ حمله به غیرنظامیان بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ کمک کردند. این شامل ۴۹۲ حمله به بیمارستان‌هایی می‌شود که منجر به کشته و مجروح شدن حداقل ۸۴۷ پزشک سوری شد.

وی افزود: سلیمانی در سال ۲۰۱۱، نقشه بمب‌گذاری کافه میلانو در جورج تاون را طراحی کرد که سفیر عربستان و صدها آمریکایی را به قتل رساند.

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده تایید کرد: سلیمانی طی هفته‌های قبل از مرگ خود در حال طراحی حملاتی بود که می‌توانست صدها نفر دیگر را به قتل برساند. ما جنگی را شروع نکردیم، ما از آن جلوگیری کردیم.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

12 + هجده =