زندان قزل‌حصار کرج؛ اسماعیل عبدی، از اعتصاب خود در اعتراض به وضعیت فاجعه‌بار معیشت کارگران کشور خبر داد

اسماعیل عبدی

اسماعیل عبدی عضو کانون صنفی معلمان تهران، زندانی محبوس در زندان قزل‌حصار کرج، با انتشار پیامی، از اعتصاب غذای خود خبر داد.

به گزارش گذار سامانه دمکراسی و داد، اسماعیل عبدی با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی کارگر در اعتراض به وضعیت فاجعه‌بار معیشت کارگران کشور تحت حاکمیت جمهوری اسلامی، اعلام اعتصاب غذا کرد.

متن کامل بیانیه اسماعیل عبدی به مناسبت روز جهانی کارگر و آغاز اعتصاب غذای خود، به شرح زیر است:

در حالی به اولین روز جهانی کارگر و روز ملی معلم در قرن پانزدهم شمسی رسیدیم که در ایران فقر، گرسنگی و نابرابری، آرامش زحمتکش‌ترین اقشار جامعه را سلب کرده و آنها را در دشوارترین وضعیت معیشتی و منزلتی قرار داده است، طوری که بسیاری نه تنها توان تهیه ابتدایی‌ترین امکانات آموزشی برای فرزندان خود را ندارند، بلکه نگران حداقل‌های تغذیه‌ای آنان هستند.

استانداردهایی مانند مزد و بیمه متناسب با کار، مدارس هوشمند و آموزش و پرورش رایگان و برابر، جدا از قومیت، جنسیت و مذهب که در بیشتر نقاط جهان جزء خدمات عادی محسوب می‌شوند، در ایران به رویاهایی غیرقابل تحقق تبدیل شده‌اند.

با این اوصاف، مردم بارها نسبت به این شرایط نابسامان اعتراض کردند که متاسفانه به شدت‌ترین شکل ممکن مورد سرکوب قرار گرفتند.

یکم ماه می در ایران، مجالی است برای ابراز فریادهای فروخورده و بغض‌های مانده در گلوی مردمی که هنوز وقایع غمبار دی ماه ۹۶ و آبان ۹۸ را از یاد نبرده‌اند که در آنها رشیدترین جوانان این سرزمین فقط به خاطر اعتراض به گرانی، تورم، فساد و اختلاس در خون خود غلتیدند.

تلخ‌تر آن که جمهوری اسلامی برای فرار به جلو و نمایش اقتدار با القای ترس از سوریه‌ایی شدن ایران، هر چند روز یک بار از موشک‌های بالستیک رونمایی کرده و جای پاسخگویی به این همه ناکارآمدی و بحران اقتصادی، اقدام به پرونده‌سازی برای کنشگران صنفی، مدنی و سیاسی کرده و آنها را با اتهاماتی امنیتی به زندان‌های طولانی مدت محکوم می‌کند.

من در اعتراض به صدور احکام امنیتی برای فعالان صنفی و ظلم مضاعف به خانواده‌های معلمان و کارگران زندانی، از تاریخ ۱۱ اردیبهشت مصادف با یکم ماه می، اعتصاب غذا می‌کنم. بدیهی است که عواقب این اعتصاب غذا بر عهده قوه قضاییه جمهوری اسلامی است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو × دو =