اطلاعیه جنبش مبارزه با گرانی: راهپیمایی عظیم ضد گرانی برپا خواهد شد

راهپیمایی عظیم ضد گرانی

یک تشکل جدید تحت عنوان “جنبش مبارزه با گرانی‌”، با انتشار اولین اطلاعیه خود، علیه گرانی‌های اخیر و مسببان وضعیت اقتصادی کنونی کشور به میدان آمده‌اند.

به گزارش گذار سامانه دمکراسی و داد، اعضای “جنبش مبارزه با گرانی” و تدوین‌کنندگان اطلاعیه مذکور شامل؛ اتحادیه اصناف کارگری، بازنشستگان کشوری، اساتید و دانشجویان دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه شریف، کانون بازنشستگان آموزش و پرورش، بازنشستگان شرکت توانیر، جمعی از جانبازان و خانواده جانباختگان جنگ ایران و عراق، کانون نویسندگان و خبرنگاران‌ هستند.

متن کامل اطلاعیه شماره یک “جنبش مبارزه با گرانی” به شرح زیر است:

با توجه به گرانی‌های اخیر که همگان شاهد رشد بی‌رویه و سرسام‌آور قیمت‌ها از جمله در خصوص ماکارونی و فرآورده‌های نانی هستیم، به عرض ملت محترم ایران می‌رساند؛

رئیس‌جمهور که در شعار انتخابی، گرانی را خط قرمز خود نامیده بود، اینک با حیله‌گری روباه‌صفتانه تصمیم به گرانی بسیاری از کالاها اساسی آن هم در زمان تعطیلی عید فطر، درست زمانی که اکثریت مردم در تعطیلات به سر می‌برند، گرفت. ‌

لذا تهیه‌کنندگان این طومار در وهله اول فرصتی ۱۰ روزه به دولت رئیسی برای اصلاح و کاهش قیمت‌ تمام کالاها ارائه می‌دهند.

تهیه‌کنندگان این طومار اعلام می‌کنند؛ در صورت متوقف نشدن روند رشد قیمت‌ها، شاهد فراخوان بزرگ دعوت از مردم شریف ایران، طی وهله اول در تهران و مراحل بعد در شهرستان‌ها برای حضور در راهپیمایی عظیم ضد گرانی خواهیم بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هجده + دوازده =