اختصاصی گذار/ ثروت افسانه‌ای خانواده فقیهی از کجا آمده است/ دزدانی که حتی صدای خاوری را هم در آوردند!

مصطفی فقیهی، سردبیر و مدیر مسئول پیشین پایگاه خبری انتخاب، به خاطر کلاهبرداری از بانک ملی در سال ۸۸، حتی صدای محمود خاوری ابردزد بانکی را هم درآورده بود.

به گزارش گذار سامانه دمکراسی و داد، در اعتراضات سال ۸۸ که مردم در کف خیابان‌ها دنبال گرفتن حقوق مدنی خود کشته می‌شدند، برخی از شیفتگان جنبش سبز همچون مصطفی فقیهی، مشغول کلاهبرداری از بانک ملی بودند؛ تا آنجا که طبق سندی که به دست آواتودی رسیده، محمود خاوری ابردزد بانکی از اینها شکایت کرده است.

در این شکایت مصطفی فقیهی به همراه پدر خود «محمد مهدی فقیهی» و خواهر «بنت الهدی فقیهی» با تاسیس یک شرکت کاغذی به نام یکتا تجارت شرق و جعل اسناد، اقدام به دریافت سه و نیم میلیارد تومان وام (معادل سه و نیم میلیون دلار به ارزش امروز) کرده‌اند.

جالب آنکه که خانواده فقیهی در مقابل دریافت این وام کلان، سند جعلی یک قطعه زمین را به بانک ارائه می‌کنند.

مصطفی فقیهی روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب، آذر ماه سال ۱۳۶۴ در قم و در خانواده‌ای سیاسی- مذهبی متولد شد. وی فرزند دوم خانواده است و یک خواهر و برادر دارد. وی اصالتی مشهدی دارد، اما او بزرگ شده قم و تهران است.

جالب آن است که با این سن کم، هیچ کس از او سوال نمی‌کند که چگونه و با چه رانتی به عنوان مدیرمسول پایگاه خبری انتخاب می‌شود که خبرنگارانش گاهی هم سن پدرش هستند.

نکته قابل توجه این که پدرش، محمدمهدی فقیهی از عناصر امنیتی فاسد است که ارتباط ویژه‌ای با علی خامنه‌ای داشته، اما به علت خبرچینی به نفع باند هاشمی‌رفسنجانی از دفتر علی خامنه‌ای اخراج شد.

شاید همین امر نشان دهد، چرا او با سن کم ناگهان توانست مدیر مسول یک پایگاه خبری باشد.

این در حالی است که این خانواده که در ظاهر سعی می‌کنند خود را به عنوان چهره‌ای رسانه‌ای و فرهنگی معرفی کنند، در اصل از منزل شخصی خود در قلهک تهران تا جعل اسناد و کلاهبرداری از بانک ملی از طریق زد و بند اموال مصادره‌ای به ثروت افسانه‌ای خود رسیده‌اند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نه − 1 =