محمد مایلی‌کهن: مردم برای تهیه نان هم مشکل دارند!

محمد مایلی‌کهن

یک پیشکسوت فوتبال کشور با اشاره به موضوع گرانی‌های اخیر گفت: مردم ما امروز حتی برای تهیه نان هم مشکل دارند‌.

به گزارش گذار سامانه دمکراسی و داد به نقل از سایت دیده‌بان ایران، محمد مایلی‌کهن که سابقه هدایت تیم ملی و باشگاه‌هایی، چون سایپا و ملوان را در کارنامه خود دارد، در واکنش به گرانی‌های اخیر و افسارگسیخته به طعنه گفت: شما ضد انقلابید و به‌همین دلیل سیاه‌نمایی می‌کنید و از گرانی حرف می‌زنید! همه کالا‌ها ارزان است و مردم به‌ راحتی می‌توانند هر چقدر که می‌خواهند و لازم دارند گوشت، مرغ‌ و میوه بخرند. (با خنده) شما در حالی از گرانی حرف می‌زنید که تا حالا هیچ‌کدام از مسئولان اصولگرا و اصلاح‌طلب در زندگی‌ خود لنگ نمانده‌اند و هر چیزی که می‌خواهند، بهترین آن را می‌خرند.

وی افزود: حالا اگر مردم حتی برای تهیه نان هم مشکل دارند، مهم نیست! مگر نان نخورند چه می‌شود؟ خب! بروند هوا بخورند. راستی! هوا هم آلوده است که این آلودگی هم تقصیر مردم است و به مسئولان اصلا ربطی ندارد!

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران به انتقاد از اقدامات دولت پرداخت و گفت: اینکه مردم چه شرایطی دارند و چقدر مشکل دارند، بر هیچ‌کس پوشیده نیست. اما دولت‌ها به‌جای اینکه چاره‌اندیشی کنند و به‌دنبال راه‌کار‌هایی برای خروج از بحران باشند، همه وقت و انرژی خود را صرف تخریب دولت قبلی می‌کنند. خب! معلوم است در چنین حالتی هیچ‌مشکلی حل نمی‌شود. با این وجود بازهم شاهدیم که دولت‌ها فقط به این فکر هستند که دولت‌های پیشین را خراب کنند. این در حالی است که من و شما نمی‌توانیم رئیس‌جمهور شویم و همه کسانی که توانسته‌اند رئیس دولت شوند، کانالیزه شده‌اند و توانایی‌ آنها توسط نظام مورد ارزیابی قرار گرفته است.

مایلی‌کهن اظهار داشت: مردم ذره‌ذره آب می‌شوند و مسئولان کاری نمی‌کنند. سیاست‌های فعلی کشور در حالی دارد ادامه پیدا می‌کند که ادیان الهی پیامی جز خیر و صلاح مردم نداشتند. به‌نظرم اگر به دینی اعتقاد نداشته باشیم و به ناموس دیگران نگاه نکنیم و دست به جیب دیگران نکنیم، کافی است. در واقع آدمیت در اولویت قرار دارد.

وی گفت: در دین اسلام صریحا اسراف حرام شده است. اما در صدا و سیما در اعیادی مثل فطر و مبعث و… در همه اخبار‌ها و برنامه‌ها تعداد زیادی گل را در استودیو می‌گذارند. همه ما باید صرفه‌جویی را در زندگی خودمان لحاظ کنیم. اما متأسفانه رعایت نمی‌کنیم و این ره که می‌رویم، به ترکستان است و شرایط فراتر از بدتر خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: یکی از مسائلی که در کشور ما جدی گرفته نمی‌شود، این است که نمی‌دانیم “چراغی که به خانه رواست، به مجلس حرام است”، من چیزی از سیاست نمی‌دانم، اما این را به خوبی می‌دانم که هیچ کشوری نمی‌تواند در دنیا تنها زندگی کند. تا زمانی که با دنیا رابطه خوبی نداشته باشیم، مشکلات پابرجاست و مردم روز به روز گرفتارتر می‌شوند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

16 − 6 =