امیر هوشمند ممتاز در نشست وبیناری گذار؛ نحوه حضور و عملکرد جنبش‌های درون و بیرون کشور در گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی

دکتر امیر هوشمند ممتاز، کنشگر سیاسی و فعال حقوق بشر، در وبینار سراسری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، در روز یک‌شنبه ۲۸ ژانویه ۲۰۱۸ (۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۶) به نحوه گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی و عملکرد و حضور جنبش‌های داخل و خارج کشور پرداخت.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از حکومت اسلامی به دموکراسی در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، در روز یک‌شنبه ۲۸ ژانویه ۲۰۱۸ (۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۶) برگزار شد.

در این نشست وبیناری شرکت‌کنندگان دیدگاه‌های گوناگون خود را راجع به نحوه عملکرد و راه کارهای گذار از حاکمیت اسلامی طرح کردند که بخشی از این نشست وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی به گفته‌های امیر هوشمند ممتاز، فعال سیاسی و کنشگر مدنی اختصاص یافت.

امیر هوشمند ممتاز، در ابتدای گفته‌های خود تاکید کرد، در ایران می‌توان گفت که هم جنبش‌هایی هست و هم مدعی شد که نیست، اما آن‌هایی هم که هست، به رهبری و ارتباط نیاز دارد. امیر هوشمند ممتاز به استفاده بهینه از اینترنت تاکید ورزید و اینکه حکومت چقدر از این ابزار که مهمترین وسیله ارتباط است هراس دارد، اما این ایجاد ارتباط به سختی امکان پذیر است.

وی در قسمتی از سخنان خود بحث را به جنبش‌های خارج کشور کشاند و اینکه اینجا آزادی هست، اما مردمی که در خارج آمده‌اند و فعالیت دارند، در سراسر دنیا پراکنده شده‌اند و همانطور که در دنیا می‌بینیم حرکت‌ها و اعتراضات به سختی اتفاق می‌افتد و این به دشواری انجام می‌شود، اما همین هم باید بیشتر و البته منسجم‌تر صورت گیرد.

گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان دکتر امیر هوشمند ممتاز در جریان نشست وبیناری گذار در روز روز یک‌شنبه ۲۸ ژانویه ۲۰۱۸ (۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۶) آمده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نه − نه =