بازداشت ۱۱ دختر در دزفول به دلیل اعتراض به حجاب اجباری طی دو روز

۱۱ دختر در دزفول به دلیل اعتراض به حجاب اجباری توسط بسیج و پلیس امنیت اخلاقی به فاصله دو روز بازداشت شدند.

رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه ۲ مرداد ۹۷ از دستگیری ۶ زن در دزفول توسط پلیس امنیت اخلاقی به علت برداشتن حجاب و انتشار تصاویر آن در فضای مجازی خبر دادند. ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول نیز روز دوشنبه اول مرداد از دستگیری ۵ دختر به دلیل آنچه «هنجارشکنی» نامیده شده، در سطح شهر دزفول، خبر داده بود.

 به این ترتیب طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، ۱۱ زن معترض به حجاب اجباری در دزفول بازداشت شده اند.

حسن دزفولی، روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی منکر به خبرگزاری ایرنا گفت که تصاویر پخش شده در شبکه‌های اجتماعی از این زنان بدون حجاب در مناطق تفریحی، موجب «سوء استفاده مخالفین جمهوری اسلامی» شده است.

روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی منکر افزود به همین علت در اقدامی مشترک با بسیج و پلیس امنیت اخلاقی این زنان شناسایی و دستگیر شدند.

اعتراض به حجاب اجباری از دی‌ماه گذشته از سوی دختر جوانی به نام ویدا موحد آغاز شد. به دلیل تکرار اعتراض‌های مشابه در محدوده خیابان انقلاب تهران این پویش با نام «دختران خیابان انقلاب» شهرت یافت.

این اعتراض‌ها به سرعت در شهرهای دیگر ایران نیز ادامه یافت تا این که پلیس برخورد قهری با معترضان را آغاز کرد که این اقدام پلیس با وجود برانگیختن انتقادهای نهادهای حقوق بشری با حمایت قوه قضائیه ایران دنبال شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

14 − هفت =