رضا خندان همسر نسرین ستوده بازداشت شد

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، صبح امروز از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد.

به گزارش گذار، رضا خندان، همسر نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که در بازداشت به‌سر می‌برد و از سوم  شهریورماه دست به اعتصاب غذا زده است، پس از احضار و تهدید تلفنی، صبح امروز سه شنبه ۱۳ شهریور، از سوی ماموران وزارت اطلاعات در مقابل منزل شخصی‌اش بازداشت شد.

منبع آگاهی در این خصوص به رادیو فردا گفت: «رضا خندان با مراجعه ماموران حکومتی به منزلش، به وزارت اطلاعات منتقل شده است. اگر تا پایان وقت اداری امروز رضا خندان به منزل بازنگردد، این امر به معنی آن است که برای او قرار بازداشت صادر شده است.»

گفتنی است، رضا خندان شامگاه گذشته خبر از احضار و تهدید تلفنی خود داد و در فیس‌بوک شخصی‌اش نوشت: «شخصی امروز با موبایل‌ام تماس گرفت و گفت که از وزارت اطلاعات تماس می‌گیرد. او گفت که باید فردا به آنجا بروم.»

وی در ادامه گفت: «از آنجا که هیچ شخص و نهاد دیگری غیر از مقام قضایی آن هم کتبا و با ذکر دلایل و اتهامات، حق ندارد افراد را تحت تعقیب قرار دهد؛ حدود قانونی را به ایشان یادآور شدم. متاسفانه در پاسخ به اعتراض من، گفت که: “پس دستگیر میشوی”.»

گفتنی است، نسرین ستوده، فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری، که چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد و از سوم شهریورماه دست به اعتصاب غذا زده است و منزل شخصی نسرین ستوده و رضا خندان مورد تفتیش مأموران وزارت اطلاعات قرار گرفته بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هفت + 4 =