صدور احکام زندان و شلاق برای بازداشت شدگان در تجمع اخیر معلمان

شش تن از معلمانی که در تجمع اردیبهشت‌ماه سال جاری بازداشت و پس از بازجویی با با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شده بودند، طی حکمی از سوی شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری تهران هر یک به احکام زندان و پرداخت جریمه نقدی و شلاق محکوم شدند.

شش تن از بازداشت شدگان تجمع اخیر معلمان به نام های “عالیه اقدام‌دوست”، “رسول بداقی”، “اسماعیل گرامی”، “جواد ذوالنوری”، “حسین غلامی” و”محمد عابدی” طی حکمی از سوی شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دو تهران به احکام زندان و پرداخت جریمه نقدی و شلاق محکوم شدند.

اتهامات این افراد “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی” و “تمرد نسبت به مامورین حین انجام وظیفه” عنوان شده است.

شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران هر یک از این افراد را به تحمل ۹ ماه حبس تعزیری و پرداخت جریمه نقدی بدل از ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده است.

در تاریخ ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۹۷ گروهی از معلمان در مقابل سازمان برنامه و بودجه جهت طرح مطالبات و افزایش حقوق دستمزد بالاتر از خط فقر و مقابله با خصوصی سازی آموزش کشور، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع مسالمت آمیز با مداخله ماموران نیروی انتظامی به خشونت کشیده شد، طی این مداخله گروهی از معلمان معترض توسط این ارگان مورد ضرب و جرح قرار گرفتند و دست‌کم هشت‌تن بازداشت و چند تن دیگر نیز مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

نهایتا بازداشت‌شدگان پس از چند روز بازجویی در پلیس امنیت خیابان وزرا و پایگاه هفتم پلیس آگاهی به زندان اوین منتقل و به قید کفالت آزاد شدند.

جلسه رسیدگی به اتهامات شش تن از معلمان بازداشت شده در تاریخ ۱۴ شهریور برگزار و در ۲۴ شهریورماه این حکم ابلاغ شد.

گفتنی است، محمد حبیبی، فعال صنفی معلمان، دیگر متهم این پرونده است که در تاریخ ۱ مردادماه سال جاری از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی احمدزاده به ۱۰ سال و شش ماه حبس و همچنین ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوعیت از فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌های سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت خروج از کشور به عنوان مجازات تکمیلی محکوم شد که هم اکنون در بند ۴ زندان اوین نگهداری می‌شود.

منبع: کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هفده − 16 =