احضار لیلا میرغفاری فعال مدنی به دادگاه/ سند

لیلا میرغفاری، فعال مدنی که پیش‌تر با قید وثیقه آزاد شده‌بود، روز جاری از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شد.

لیلا (خدیجه) میرغفاری، فعال مدنی ساکن تهران که دوم مردادماه با قید وثیقه هشتاد میلیون تومانی از زندان قرچک ورامین به صورت موقت آزاد شده‌بود، روز جاری از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شد.

در ابلاغیه این فعال مدنی آمده است که روز ۱۴ مهرماه در شعبه یاد شده حاضر شود، در غیر اینصورت حکم غیابی برای وی صادر خواهد شد.

گفتنی است لیلا (خدیجه) میرغفاری ۲۳ خردادماه سال جاری بازداشت و پس از تفهیم اتهام در تاریخ ۲ مردادماه با تامین وثیقه هشتاد میلیون تومانی از زندان شهر ری آزاد شده بود.

گفتنی است، خانم غفاری در بهمن ماه ۹۶ با ایستادن روی یک سکوی برق و برداشتن روسری خود، نوشته‌ای را بالا گرفت که روی آن خواستار توقف خشونت علیه زنان شده بود.

نیروهای امنیتی هنگام بازداشت او اقدام به ضرب و جرح کردند که منجر به مصدومیت پای او شد.

همزمان با اعتراضات دی‌ماه تعدادی از زنان و دختران معترض به حجاب اجباری به صورت نمادین با برداشتن روسری خود نسبت به این قوانین واکنش نشان دادند.

این زنان و دختران به دلیل اینکه حرکت نمادین خود را از خیابان انقلاب تهران آغاز کرده بودند، “دختران خیابان انقلاب” لقب گرفتند.

بسیاری از این زنان و دختران از سوی نیروهای امنیتی و ماموران پلیس بازداشت شدند که برخی از این بازداشت‌ها با رفتار خشن و ضرب و جرح همراه بود بطوریکه سازمان‌های مدافع حقوق بشر از جمله عفو بین‌الملل و دیده‌بان حقوق بشر به برخورد امنیتی با دختران خیابان انقلاب انتقاد کردند.

منبع: کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

19 − نه =