تداوم بازداشت همسر سحر کاظمی فعال مدنی اهل سنندج

همسر یک فعال محیط زیست اهل سنندج، کماکان در بازداشت به‌‌سر می‌برد.‌

به گزارش گذار، مقامات امنیتی و قضایی شهر سنندج، از آزادی مادح فتحی، همسر سحر کاظمی، فعال مدنی که روز پنج‌شنبه ۲۴ آبان‌ماه در پی احضار به اداره اطلاعات شهر سنندج بازداشت شده‌بود، ممانعت می‌کنند.

یک منبع مطلع با اشاره به این‌که مادح فتحی، هنوز در بازداشت است، گفت: «مقامات قضایی و امنیتی هیچ دلیلی برای بازداشت مادح ارائه نمی‌دهند و همین امر باعث نگرانی خانواده وی شده است.»

این منبع آگاه ادامه داد: «مادح از زمان بازداشت تا کنون از هر گونه ملاقات با خانواده و یا دسترسی به وکیل محروم بوده است و لذا خانواده در بی‌خبری کامل از وی به‌سر می‌برد.»

گفتنی است، روز پنج‌شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، مادح فتحی و مهوش امیری، همسر و مادر سحر کاظمی، فعال مدنی، پس از احضار به اداره اطلاعات سنندج  از سوی ماموران امنیتی بازداشت شدند.

لازم به یادآوری‌است که مادح فتحی در آبان ماه سال گذشته نیز از سوی ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به مدت سه ماه در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات شهر سنندج تحت بازجویی قرار گرفته بود.

سحر کاظمی و مادرش مهوش امیری، روز شنبه سوم آذرماه، جهت شرکت در مراسم ختم ناصر کاظمی، پدر سحر کاظمی و همسر مهوش امیری، از زندان آزاد شدند، ولی سحر کاظمی، روز یک‌شنبه ۱۱ آذرماه پس از مراجعه به دادگستری شهر سنندج مجددا بازداشت و به کانون اصلاح و تربیت سنندج منتقل شد.

منبع: کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هفده + دوازده =