سعید شیرزاد به دلیل درد شدید کلیه به بیمارستان منتقل شد

سعید شیرزاد، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر، به دلیل درد شدید کلیه به بیمارستان مدنی کرج منتقل شد.

به گزارش گذار، سعید شیرزاد، زندانی ۲۹ ساله و سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج، شام‌گاه شنبه ۱۰ آذرماه ۹۷، به دلیل درد شدید در ناحیه کلیه به بیمارستان مدنی کرج انتقال یافت. گفته شده در یکی از کلیه‌های این فعال کارگری، یک “کیست” وجود دارد و کلیه سمت راست، به صورتی غیرطبیعی، ۲۵ درصد (۳سانتیمتر) نسبت به کلیه سمت چپ کوچک‌تر شده‌است.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفت: «شام‌گاه شنبه دهم آذر، سعید را به دلیل درد شدید کلیه به بیمارستان مدنی کرج منتقل می‌کنند و پس از سونوگرافی، معلوم شد که کلیه سمت راست، به صورتی غیرطبیعی، ۲۵ درصد (۳سانتیمتر)نسبت به کلیه سمت چپ کوچک‌تر شده و یک کیست نیز در کلیه سمت چپ او دیده شده است.»

این منبع افزود: «پزشک معالج وی پس از اطلاع از اعتصاب غذاهای مکرر وی در زندان، دلیل این کوچک‌تر شدن را  با تغذیه نامناسب ناشی از همان اعتصاب غذاها و عدم رسیدگی پزشکی به موقع و اعزام به بیمارستان مرتبط دانست.»

این فعال سیاسی و عضو جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان، تاکنون بارها دست به اعتصاب غذاهای طولانی و مکرر زده بود.

سعید شیرزاد، از ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۳ در بازداشت به سر می‌برد. او بیش از ۲ ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین در انفرادی و بدون داشتن ارتباط با خانواده و وکیل خود به سر برد.

دادگاه این فعال سیاسی، ۲۱ شهریور ۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی و با حضور وکیل او امیرسالار داودی پس از گذشت پانزده ماه از تاریخ بازداشتش برگزار شد. وی در نهایت به اتهام «ﺍﺟﺘﻤﺎﻉ ﻭ ﺗﺒﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﻗﺼﺪ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﮐﺸﻮﺭ» به ۵ سال حبس تعزیری محکوم و حکم صادره در روز چهارشنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۴ به وکیل وی ابلاغ شد.

مصداق های اتهامی که در صدور رای دادگاه مد نظر گرفته شده بود عمدتا مربوط به فعالیت های مدنی وی از جمله دیدار با خانواده های زندانیان سیاسی و گزارشگری از وضعیت حقوق بشر بود.

«سعید شیرزاد» که به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده‌بود، در پرونده‌ای دیگر در ارتباط با کمک به مردم زلزله زده “اهر” در آذربایجان شرقی، به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بود و محکومیت وی به ۶ سال افزایش یافت.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

1 × 1 =