شعله پاکروان در نشست وبیناری گذار؛ “فرهنگ اعتراض باید در میلیون‌ها ایرانی نهادینه شود”

شعله پاکروان، کنشگر مدنی، در نشست وبیناری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۹ دسامبر ۲۰۱۸ (۱۸ آذرماه ۱۳۹۷) به شرایط کنونی ایران اشاره کرد و از همبستگی زندانیان سیاسی و معترضان یاد کرد و تاکید کرد که “فرهنگ اعتراض باید در میلیون‌ها ایرانی نهادینه شود”.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۹ دسامبر ۲۰۱۸ (۱۸ آذرماه ۱۳۹۷) برگزار شد.

شعله پاکروان، در این نشست وبیناری بعد از خواندن یک دل‌نوشته، گفت:‌ «اکنون در ایران در شرایطی هستیم که پیوندها میان همه فعالان برقرار شده. زندانی سیاسی از داخل زندان از کارگران معترض حمایت می‌کنند و کارگران زندانی هم خبرهای حمایتی مردم را از داخل زندان با خبر می‌شوند و خوشحال می‌شوند».

این کنشگر مدنی افزود: «من حمایت مردمی و تاثیر مثبت آن را احساس کرده‌ام که چقدر تاثیر دارد. وقتی همین حمایت‌ها و جملات ساده بیان می‌شود و از خانواده‌های زندانی حمایت می‌شود، زندانی و خانواده‌ها امیدوارتر می‌شوند و این کلمات، شبیه باران پررحمت به آن‌ها می‌بارد و دل‌شان را گرم می‌کند».

وی در ادامه به اعدام حسین اسماعیل‌زاده اشاره کرد: «حسین اسماعیل‌زاده جوانی که با شرایطی مشابه دخترم ریحانه جباری، اعدام شد».

شعله پاکروان در آخر صحبت هایش تاکید کرد که “فرهنگ اعتراض باید در میلیون‌ها ایرانی نهادینه شود.”

شعله پاکروان، فعال مدنی است که دخترش ریحانه جباری در تاریخ ۳ آبان‌ماه ۹۳ در زندان رجایی‌شهر اعدام شد.

شعله پاکروان مادر ریحانه جباری و از مخالفان اعدام، تا زمانی که ایران بود با فعالیت‌هایی که در مادران پارک لاله داشت در کنار سایر دوستان خود با مخالفت با احکام اعدام برخاسته بود. وی اکنون با راه اندازی بنیاد ریحان در این زمینه کماکان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در وبینار بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان شعله پاکروان، در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۹ دسامبر ۲۰۱۸ (۱۸ آذرماه ۱۳۹۷) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

17 + هجده =