رضا خندان فعال مدنی آزاد شد/ پایان اعتصاب غذای فرهاد میثمی و نسرین ستوده

رضا خندان همسر نسرین ستوده، به صورت موقت و با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش گذار، رضا خندان، فعال مدنی که پس از احضار و تهدید تلفنی، صبح روز سه‌شنبه ۱۳ شهریور۹۷، از سوی ماموران وزارت اطلاعات در مقابل منزل شخصی‌اش بازداشت شده‌بود، روز جاری یک‌‌شنبه دوم دی‌ماه، با قرار کفالت و به صورت موقت آزاد شد. از سوی دیگر فرهاد میثمی، فعال مدنی و از مخالفان حجاب اجباری که یکی از خواسته‌هایش آزادی رضا خندان بود به اعتصاب غذای خود پایان داد. هم‌زمان، نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر نیز اعتصاب غذایش را پایان بخشید.

محمد مقیمی، وکیل مدافع، نسرین ستوده و همسرش و همینطور وکیل فرهاد میثمی در فیس‌بوک خود در تایید این خبر نوشته‌است: «در پی برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات آقایان رضا خندان و فرهاد میثمی و استماع دفاعیات صورت گرفته و موافقت دادگاه محترم رسیدگی کننده با درخواست تبدیل قرار تامین وثیقه به قرار کفالت، دقایقی پیش موکلم رضا خندان با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شدند».

این وکیل دادگستری در ادامه نوشت: «با آزادی رضا خندان و برآورده شدن یکی دیگر از خواسته های بحقه موکلم دکتر فرهاد میثمی، ایشان نیز پس از ۱۴۵ روز به اعتصاب غذای خود پایان دادند. همچنین، بانو ستوده دیگر موکلم نیز به اعتصاب غذای خود پایان دادند. با سپاس از همه کسانی که در این مدت با موکلانم همدردی و همراهی کردند».

گفتنی است، رضا خندان پیش از بازداشت و در شامگاه ۱۲ شهریورماه خبر از احضار و تهدید تلفنی خود داده و در فیس‌بوک شخصی‌اش نوشته‌بود: «شخصی امروز با موبایل‌ام تماس گرفت و گفت که از وزارت اطلاعات تماس می‌گیرد. او گفت که باید فردا به آنجا بروم.»

برای رضا خندان، از سوی شعبه ۷ دادسرای اوین، قرار وثیقه‌ی سنگین ۷۰۰ میلیون تومانی صادر شده بود و اتهامات اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و اشاعه و ترویج بی‌حجابی در جامعه به وی تفهیم شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هشت − دو =