گزارشی از تجمع ایرانیان مقیم آلمان در مقابل کنسولگری ایران؛ جمعه ۳۰ آذرماه ۹۷/ ویدئو

شماری از ایرانیان مقیم فرانکفورت در آلمان و در یک تجمع اعتراضی، در مقابل کنسولگری ایران، حمایت خود از بازداشت‌شدگان کارگری نیشکر هفت‌تپه و فولاد اهواز را اعلام کرده و خواستار پایان بخشیدن به احکام صادره برای سایر فعالان مدنی و سیاسی در کشور شدند.

به گزارش گذار، جمعه ۳۰ آذرماه ۹۷ برابر با ۲۱ دسامبر ۲۰۱۸، شماری از ایرانیان مقیم فرانکفورت، مقابل کنسولگری ایران با برپایی یک تجمع اعتراضی خواستار رسیدگی به وضعیت کارگران نیشکر هفت‌تپه و فولاد اهواز شدند. شرکت کنندگان در این تجمع ضمن انتشار بیانیه‌هایی، از مقامات جمهوری اسلامی خواستند که باقی کارگران تحت بازداشت فورا آزاد شده و محدویت‌های اعمال شده علیه آنان لغو شود.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع به کمپین گفت: «ما خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی از زندان‌های ایران هستیم و اعلام کردیم که معلمان، کارگران، دانشجویان و همه فعالان در تلاش هستند که در مسیر رسیدن به دموکراسی گام بردارند و خواسته‌هایی بر حق دارند که جمهوری اسلامی به آن اعتنایی نکرده و هر بار به نحوی با طرح جرایم امنیتی و سیاسی برای فعالان مدنی و سیاسی احکام حبس و زندان صادر می‌کند».

این فرد افزود: «قرار دادن جان و کرامت انسان‌ها در محور تفکر انسانی است که فراتر از هر چیزی است و تا تفکر انسان‌مداری برقرار نشود، کشتار انسان‌ها متوقف نخواهد شد. انسان‌مداری به ما یاد می‌دهد که مقام انسان از هر مقامی بالاتر است و تا زمانی که این نگاه در جامعه سوار نشود، حذف فیزیکی فعالان به طرق مختلف ادامه دارد».

وی در بخشی از گفته‌هایش اضافه ‌کرد: «این ایده برای حاکمیت دشوار است، ولی ما می‌خواهیم که برای جان انسان‌ها ارزش قایل شده و البته ما بر این باور هستیم که باید بر حفظ و کرامت جان انسان‌ها تمرکز کرد. در همین خصوص ما خواهان لغو فوری مجازات اعدام در ایران هستیم».

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار + 4 =