احضار یدالله صمدی تودار، فعال کارگری به دادگاه تجدیدنظر استان کردستان

یدالله صمدی تودار از فعالان کارگری ایران در سنندج با دریافت ابلاغیه‌ای به شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر استان کردستان احضار شد.

یدالله صمدی تودار، فعال کارگری که پیش‌از این از بابت اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «عضویت در گروهک های مخالف نظام» در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج تبرئه شده بود، مجددا با دریافت ابلاغیه‌ای از بابت اتهامات قبلی خود به دادگاه تجدیدنظر استان کردستان احضار شد.

مهرداد امیروزیری، فعال کارگری در گفتگو کوتاهی که با کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی داشت با اشاره به احضار آقای صمدی تودار گفت: «شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان طی ابلاغیه ای از یدی‌اله صمدی تودار خواسته تا در تاریخ ششم اسفند ماه سال امسال ساعت ۱۱ به خاطر شکایت دادسرای عمومی و انقلاب سنندج به اتهام تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروهک های مخالف نظام جهت رسیدگی حاضر شود».

گفتنی است، پرونده کنونی آقای صمدی‌تودار در رابطه با برگزاری مراسم مستقل روز جهانی کارگر در حالی تشکیل شده که پیش‌از این وی در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج در تاریخ هفدهم مرداده ماه ۹۷ از تمامی اتهامات تبرئه شده بود.

این فعال کارگری ضمن رد اتهامات خود در دادگاه اشاره کرده بود که هیچ‌گونه عمل مجرمانه ای انجام نداده و معتقد است که برپایی مراسمهای مستقل کارگری، ایجاد تشکل های مستقل کارگری، برپایی هر اعتراض و اعتصاب کارگری علیه هر آنچه نابرابری در جامعه تلقی شود را از حقوق اولیه طبقه کارگر می‌داند و نباید هیچ کس را به این دلایل مورد بازخواست و دادگاهی قرار داد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

1 × دو =