آخرین خبر از وضعیت سپیده قلیان و برادرش مهدی، اسماعیل بخشی و علی نجاتی

گزارشی کامل از وضعیت اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و علی نجاتی و همچنین بی‌خبری از وضعیت مهدی قلیان، برادر خانم قلیان ،که تنها به دلیل دفاع از خواهرش، یک هفته در بازداشتگاه‌ امنیتیِ نامشخص و بدون حق ملاقات زندانی است.

خانم فرزانه زیلابی وکیل اسماعیل بخشی در خصوص موکلش می‌گوید:
“متاسفانه از زمان دستگیری آقای اسماعیل بخشی بنا به دستور مستقیم ریاست دادگستری و دادستان دادسرای شهرستان شوش از ورود اعضای خانواده وی به دادگستری ممانعت بعمل آمده است.”
وی در رابطه با آقای علی نجاتی از دیگر نمایندگان کارگری هفت تپه می‌گوید:
“موکلم وضعیت جسمانى بسیار نامساعدى دارد و طبق تشخیص و تأیید پزشک زندان نیاز مبرم به مراجعه به پزشک معالج خود و درمان خارج از زندان دارد اما همچنان که اعلام کرده بود به هیچ عنوان با دستبند و پابند حاضر به حضور در مراکز درمانى، مراجع قضایى و انتظامى نمى‌باشد.
وى که از بیمارى هاى شدید قلبى، کلیوى و پروستات رنج مى‌برد، بیمارى قلبى وى تشدید شده و اخیرا نیز درد شدیدى در ناحیه چشم چپ احساس مى‌کند.
موکلم علیرغم تودیع وثیقه دویست میلیونى در پرونده‌هاى امنیتى همچنان در زندان به سر مى‌برد”

پیگیری خانواده‌ها برای یافتن مکان دقیق بازداشت‌گاه اسماعیل بخشی، سپیده و مهدی قلیان همچنان بی‌حاصل است

سه روز قبل خانواده‌ها ملاقات کوتاهی در ستادخبری اهواز با سپیده قلیان و اسماعیل بخشی داشتند در حالی که حدود ۴ ساعت در انتظار انتقال‌ آنها از بازداشتگاه مخفی اطلاعات به محل ملاقات بوده اما همچنان از مکان دقیق بازداشتگاه با خبر نشدند.
آقای مهدی قلیان تنها به دلیل دفاع از خواهرش در هنگام حمله به منزل بازداشت شده و در همان بند امنیتی_سیاسیِ اطلاعات اهواز نگهداری می‌شود و تاکنون ملاقاتی با خانواده‌ نداشته است.
طبق وعده‌های مسئولان قرار بود که امروز مهدی قلیان با خانواده ملاقات کند، سپس خانواده‌ی وی امروز به دادسرای شوش مراجعه کردند و مسئولان در پاسخ به وضعیت مهدی قلیان گفته‌اند:
“ما از محل نگهداری مهدی قلیان بی‌خبر هستیم، هیچ ربطی به ما ندارد و نام وی در لیست ملاقاتی ها وجود ندارد”
پس از گذشته یک هفته از بازداشت این سه نفر در مکانی نامعلوم نگرانی‌ها برای وضعیت آنان افزایش یافته و به نظر می‌رسد که اطلاعات اهواز با استفاده‌ی ابزاری از اعضای خانواده قصد ایجاد فشار روانی دوچندان بر اسماعیل بخشی و سپیده قلیان را دارند.
جمال حیدری وکیل سپیده قلیان می‌گوید:
“هر از چند گاهی پخش اعترافات و بعد ادعای اعتراف گیری زیر شکنجه و نهایتا انکار مسئولین و تعقیب قضایی متهمین مدعی شکنجه!
اینها زمانی مشکل را فزونتر می کند که نه تنها به وکیل در مراحل تحقیقات و بازداشت، اجازه ملاقات با موکلش داده نمی‌شود که طی سالهای اخیر فقط وکلایی مجاز به وکالت و دفاع در دادسرا از متهمین جرائم امنیتی هستند که از فیلتر غیر شفاف و غیر حقوقی قوه قضائیه گذشته باشند که در این صورت مورد اعتماد متهمین نخواهند بود و حق داشتن وکیل مستقل از چنین متهمینی سلب می شود و نهایتا تکرار می شود آنچه که سالها شاهدیم.در قضایای اخیر اصلا فرض را می گذاریم که مسئولین صادق بودند و با متهمین با کمال احترام و برادری برخورد شده است!
اگر وکیل اجازه دسترسی به موکلش را در مراحل تحقیقات داشت و هر زمان لازم می دید با او دیدار می کرد آیا چنین ادعاهای به قول آقایان کذبی مطرح می شد؟
حق دسترسی آزاد به وکیل مستقل از بدیهیات حقوق است، آنرا پاس بدارید تا به ناحق !! مورد اتهام قرار نگیرید.”

منبع: کانال حمایت از اسماعیل بخشی و سپیده قلیان

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سه + 16 =