یکی از هواداران محمدعلی طاهری در تهران بازداشت شد

یکی از هواداران محمدعلی طاهری، در منزل شخصی‌اش از سوی ماموران امنیتی در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش گذار، روز جاری، دوشنبه ۸ بهمن‌ماه، ناهید بهشید، از هواداران محمدعلی طاهری طی یورش نیروهای امنیتی در منزل شخصی‌اش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. گفته شده طی این بازداشت، ماموران امنیتی درب منزل او را شکسته و با تهدید به منزل وارد شده، تعدادی از وسایل شخصی وی و همسرش از جمله تعدادی کتاب، گذرنامه، لوح فشرده و تلفن‌ همراه‌شان، توسط نیروهای امنیتی ضبط شده‌است.

همسر خانم بهشید در این خصوص به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفت: «امروز صبح ساعت شش صبح بود من و خانمم خواب بودیم که یک مرتبه دیدیم که یک چیزی به حالت ترکیدگی شکست، از خواب پریدیم و دیدیم یک عده‌ای در را شکسته‌اند وارد شده اند و یکی شان اسلحه در دست به سمت من ایستاده بود و فریاد می‌کشید که در را باز کن و تهدید می‌کرد که شلیک خواهد کرد من هر چه که می پرسیدم که شما که هستید او فقط فریاد می زد و تهدید می‌کرد که در را باز کن وگرنه شلیک خواهم کرد بعد هم بدون اینکه به من حکمی نشان بدهند، همسرم را بازداشت کردند».

منصور حقیقت، همسر خانم بهشید اضافه‌کرد: «چهار تا ماشین بودند، تعدادشان خیلی زیاد بود، هشت نفرشان وارد شده بودند، نه گذاشتند، من تکانی بخورم و نه همسرم، گفتند بشینید و ما نشستیم و فورا به همسر من دستبند زدند، دو تا خانم هم با خودشان آورده بودند که نمی‌گذاشتند همسرم تکان بخورد شروع کردند، به گشتن هر چیزی که در اتاق‌ها و کمدها و زیر تخت بود، همه را بیرون ریختند، همه چیز را زیر و رو کردند. در طبقه بالا هم همین کار را کردند. آنجا کتاب بود. چند تا از کتاب‌ها را هم برداشتند. سی دی بود. آن‌ها را هم برداشتند و گذرنامه‌ها و موبایل‌ها را حتی، موبایل من را هم گرفتند. صورت جلسه کردند و حکمی هم به من نشان ندادند. تمام همسایه‌ها جمع شده بودند. در ها را و شیشه ها را همه را شکسته بودند و در آخر گفتند تماس می‌گیریم و در صورتجلسه نوشته که به شهید قدوسی اوین منتقل شده‌است».

پیش تر و تنها طی دو روز، ۱۷ تن از هواداران محمدعلی طاهری، در استان‌های اصفهان و البرز بازداشت شده‌ بودند.

در شهریورماه نیروهای اطلاعات سپاه در شهر گرگان نیز با یورش به منازل چند تن از هواداران محمدعلی طاهری، شماری از آنها را بازداشت و به زندان مرکزی گرگان‌ منتقل کرده‌بودند.

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران سال گذشته نیز از بازداشت بیش از ۳۰ نفر از اعضای این گروه در اصفهان، نجف آباد و شاهین شهر خبر داده بود.

محمدعلی طاهری، زندانی محبوس در زندان اوین و بنیانگذار عرفان حلقه پس از اتمام دوران محکومیت ۵ ساله خود از زندان آزاد نشد و مجدداً با اتهام “افساد فی‌الارض” به دلیل فعالیت‌های مشابهی که پیش‌تر در سال ۱۳۹۰ بابت آنها محکوم شده بود، به ۵ سال حبس تعزیری متهم شد.

این زندانی عقیدتی که اکنون در حال گذراندن دوره محکومیت خود در زندان اوین است، اخیرا به دلیل آنچه “تظلم‌خواهی” نامیده شده ترک تابعیت خود از حکومت جمهوری اسلامی ایران را رسما به وکلایش اعلام نموده و نامه‌ای در این خصوص خطاب به حسن روحانی رییس جمهوری ایران نیز نوشته‌است.

این زندانی عقیدتی که به گفته هوادارانش، با کارشکنی اطلاعات سپاه از آزادی‌اش ممانعت می‌شود، “در مهرماه سال جاری از سوی مخالفانش در شبکه‌های اجتماعی تهدید شد که در صورت آزادی‌اش او را اعدام انقلابی (ترور) خواهند کرد”.

محمدعلی طاهری، مؤسس «عرفان حلقه»، ۶۰ ساله و متولد کرمانشاه است. او در سال ۱۳۸۰ موسسه‌ای به نام «عرفان حلقه» با تمرکز فرادرمانی و طب مکمل در تهران تأسیس کرد.

او در سال ۱۳۸۹ برای اولین‌بار به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از سوی نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر و برای ۶۷ روز در زندان اوین تحت بازجویی قرار گرفت.

گفتنی است اطلاعات سپاه و موسسات وابسته به آن مانند بهداشت معنوی، نجات از حلقه و فرقه نیوز بارها ضمن انتشار اطلاعیه‌های گوناگون در وبسایت‌های خود و نشست‌های مختلف در سیمای جمهوری اسلامی در ارتباط با اداره فرق و ادیان، اعضای «عرفان حلقه» و هواداران محمدعلی طاهری را به ایجاد «تشکیک» در عقاید مذهبی مردم متهم می‌کنند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پنج + 6 =