گزارش هفتگی نقض حقوق بشر در ایران؛ شنبه ۹ فوریه ۲۰۱۹ (۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۷)

داریوش عدیم، فعال رسانه، در گفتگوی وبیناری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز شنبه ۹ فوریه ۲۰۱۹ (۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۷) گزارش هفته گذشته در خصوص نقض حقوق بشر در ایران را ارائه داد.

در بخش‌هایی از این گزارش، به حمله نیروهای گارد زندان شهر ری (قرچک ورامین) به زندانیان زن طی روزهای پنج‌شنبه ۱۸ و جمعه ۱۹ بهمن‌ماه اشاره شد که طی این یورش شماری از زنان زندانی در بندهای یک و دو زندان قرچک به شدت مورد آسیب و ضرب و جرح قرار گرفتند.

همینطور به یورش گارد زندان به زندانیان اهل سنت در زندان رجایی‌شهر که شماری از زندانیان عقیدتی در این زندان مورد ضربات باتوم قرار گرفته و به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.

در ادامه گزارشی از بازداشت دست‌کم ۷۰ شهروند در مناطق عرب‌نشین، مخالفت مسئولان قضایی برای اعزام آرش صادقی و حمیدرضا امینی، زندانیان سیاسی محبوس در بند به مراکز درمانی، بی‌خبری خانواده عباس لسانی از وضعیت او، تداوم بازداشت آرشام رضایی و سایر اخبار نقض حقوق بشر در ایران در هفته‌ای که گذشت، ارایه شد.

در ادامه، فایل صوتی و تصویری گزارش هفتگی داریوش عدیم، روزنامه‌نگار و عضو کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، در روز شنبه ۹ فوریه ۲۰۱۹ (۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۷) آمده است. (ضمنا فایل‌های تصویری سلسله گفتمان‌های گذار را در تلگرام و اینستاگرام گذار دنبال کنید.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سه × چهار =